Nice Deplasmanda 3 Puanı 3 Golle Aldı

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında Nice, 25 Eylül Cumartesi günü deplasmanda St. Etienne’ye konuk oldu. Stade Geoffroy Guichard’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 3 – 0’lık skor ile kazanan taraf konuk takım Nice oldu. Konuk takım Nice’e deplasmanda galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Gouiri, Stengs ve Delort kaydetti.

3 Puanı Getiren Goller

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında oynanan mücadelenin 15. Dakikasında konuk takım Nice, Amine Gouiri’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu. Mücadelenin ilk yarısında hem ev sahibi St. Etienne hem de konuk takım Nice’ten başka gol sesi çıkmadı. Böylece ilk 45 dakika 1 – 0’lık skor ile sona erdi. Maçın 54. Dakikasında konuk takım Nice, Khepren Thuram Ulien’in asistinde Calvin Stengs’in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 0 yaptı.

Maçın 83. Dakikasında konuk takım Nice, bu kez Lucas da Cunha’nın asistinde Andy Delort’un attığı gol ile aradaki farkı 3’e çıkartarak karşılaşmada skoru 3 – 0 yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Nice, deplasmanda konuk olduğu rakibi St. Etienne’yi 3 – 0 mağlup etti.

Öte yandan iki takım arasında oynanan bu mücadelede ev sahibi St. Etienne’de Nordin ve Hamouama; konuk takım Nice’te ise Kamara ve Todibo maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Ayrıca iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi St. Etienne’de Nordin, Boudebouz, Aouchiche, Youssouf ve Ramirez; konuk takım Nice’te ise Rosairo, Guessand, Lotomba, Lucas da Cunha ve Todibo oyuna daha sonradan dahil olan futbolcular oldular.

Nice Ligue 1’de Puanını 13 Yaptı

Fransa Ligue 1’in 8. Haftasında oynanan oynanan karşılaşmada deplasmanda 3 gol atarak galibiyete uzanan konuk takım Nice, 3 puanı hanesine yazdırdı ve Ligue 1’de puanını 13 yaparak üçüncü sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan sahasında oynadığı maçta puan alamayan St. Etienne ise Ligue 1’de 3 puanda ve yirminci yani son sırada kaldı.