Benfica Gedson’u Şartlı Göndermek İstiyor

Galatasaray’ın 2020/2021 sezonunun devre arasında kadrosuna kiralık olarak kattığı GedsonFernandes, gösterdiği performansla hem taraftarların hem de teknik direktör Fatih Terim’in beğenisini kazanmıştı. Yaz transfer döneminde Portekizli oyuncuyu kadrosuna katmak için büyük uğraş veren ve Beşiktaş ile kıyasıya bir transfer yarışına giren Galatasaray, Benfica’nın oyuncuyu göndermek istememesi nedeniyle amacına ulaşamamıştı. Benfica’da sezon başından bu yana 3 maçta toplam 50 dakika süre alabilen Gedson Fernandes’in de süre alabileceği bir takıma gitme isteğinin ortaya çıkmasıyla Galatasaray ihtimali tekrar ortaya çıkarken, Benfica’nın bu transfer için bir şartı var.

Benfica Potansiyelden Vazgeçmek İstemiyor

Portekizli oyuncuya takımda pek şans verilmese de potansiyelinin farkında olan Benfica yönetimi, oyuncunun sözleşmesini uzatmadan başka bir takıma göndermemeyi planlıyor. Gedson Fernandes’in herhangi bir takıma olası transferinde oyuncunun satışından gelir elde etmek isteyen Benfica, bu nedenle Gedson Fernandes ile sözleşme uzatmayı planlıyor. 2023 senesinin Mayıs ayında sözleşmesi bitecek olan oyuncuyu bedavaya bırakmak istemeyen ve bu riske erken önlem almak isteyen Portekiz temsilcisi, oyuncuya sözleşme uzatması hakkında da baskı yapıyor. Henüz 22 yaşında olan ve ilerleyen senelerde potansiyelini gerçekleştirirse önemli işler başarabilmesi muhtemel olan Gedson Fernandes, eğer sözleşme uzatmayı kabul ederse başka bir takıma kiralanması durumuna izin verilecek. Devre arasında Galatasaray’a geldikten sonra ilk başlarda tutuk bir performans sergilese de sonradan takımda oldukça önemli performanslar gösteren ve Galatasaray’ın şampiyonluk yarışında son maça kadar devam edebilmesine önemli katkıda bulunan Gedson Fernandes, Sarı Kırmızılı formayla çıktığı 17 maçta 3 asiste imza attı. Portekizli oyuncunun orta sahaya kattığı dinamiklik ve oyun görüşü Galatasaray’ın performansının yükselmesinde önemli bir etken olmuştu.

Fatih Terim Rui Costa İle Görüşecek

Bu sene orta sahadan kaynaklı problemler nedeniyle oyununu kabul ettirmek adına sıkıntılar yaşayan Galatasaray’da bu bölgeye transfer yapılmasına kesin gözle bakılıyor. Taylan ve Berkan’ın özellikle sırtı dönük pozisyonlarda baskıyı kaldıramaması, hücum anlamında yaşadığı sıkıntılar nedeniyle Türkiye Süper Ligi’nde oynadığı bazı maçlarda başı ağrıyan ve puan kaybı yaşayan Galatasaray’da teknik direktör Fatih Terim ısrarlı bir biçimde istediği oyuncu için Benfica başkanı Rui Costa ile görüşecek. Oyunculuk kariyerinde Benfica altyapısında yetiştikten sonra Fiorentina’ya transfer olan Rui Costa, burada gösterdiği şahane performanstan sonra İtalyan devi Milan’a 40 milyon Euro gibi önemli bir bedelle transfer olmuş ve burada kazandığı başarılardan sonra Benfica’ya geri dönerek futbolu burada bırakmıştı. 2008 yılından 2021 yılının Temmuz ayına kadar Benfica temsilcisinde sportif direktör olarak görev alan Rui Costa, Temmuz ayında takıma başkan olarak seçilmişti. Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim hem Fiorentina hem de Milan’da öğrencisi olan ve aralarının iyi olduğu bilinen Rui Costa ile görüşerek bu transferde kendilerine kolaylık sağlamalarını isteyecek.