12 Milli Okçumuz Dünya Şampiyonası’nda

12 milli okçumuz Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen Açık Hava Dünya Şampiyonası’nda mücadele edecek. Madalyayı hedefleyen yetenekli okçularımız, Türkiye’deki sporseverler tarafından da destekleniyor. Tokyo 2020 Dünya Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak göğsümüzü kabartan Mete Gazoz da ABD’deki Dünya Şampiyonası’nda yarışacak okçularımız arasında yer alıyor. İşte merak edilen tüm ayrıntılar…

ABD’de gerçekleşen Açık Hava Dünya Şampiyonası, 19 Eylül 2021 Pazar günü başlayacak. Şampiyonada eleme maçlarının ise 21 Eylül 2021 Salıgünü yapılması planlanıyor. 12 milli okçumuz, bu yarışlarda mücadele ederek madalya almak üzere yarışacak. Karşılaşmalarda 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ülkemize altın madalyayı kazandıran genç yetenek Mete Gazoz ve yine olimpiyat müsabakalarında mücadele eden Yasemin Ecem Anagöz de var.

Milli Okçularımız Kendinden Emin

Açık Hava Dünya Şampiyonası’nda kıran kırana mücadele etmeye hazır olan 12 milli okçumuz arasında 2020 Tokyo Dünya Olimpiyatları’nda Amerikalı rakibini de yenerek 1. olan ve altın madalyayı kazanan genç yetenek Mete Gazoz da var. Aynı zamanda grup müsabakalarında Mete Gazoz ile birlikte yarışan Yasemin Ecem Anagöz de Dünya Şampiyonası’na dahil oldu.

Diğer milli okçularımız arasında ise Gülnaz Büşranur Coşkun, Ayşe Bera Süzer, Evren Çağıran, Asya Karataylı, Yeşim Bostan, Furkan Oruç, Musa Arzuman, Yakup Yıldız ve Samet Ak yer alıyor.

Gururumuz Mete Gazoz da Mücadele Edecek

ABD’nin Yankton kentinde düzenlenen Açık Hava Dünya Şampiyonası’nda milli gururumuz Mete Gazoz da yarışacak. Sporseverlerin ilgi ile merak ettiği şampiyona 26 Eylül 2021 Pazar günü sona eriyor.

Türkiye’den şampiyonaya dahil olan 12 milli okçumuz, Okçuluk Milli Takımlar Teknik Direktörü Yusuf Göktuğ Ergin gözetiminde mücadele edecek.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda ilk kez okçuluk alanında altın madalya sahibi olarak İstiklal Marşı’mızı okutarak bayrağımızı dalgalandıran Mete Gazoz’dan beklentiler büyük. Aynı zamanda yine 2020 Olimpiyatları’nda grup karşılaşmalarında Mete Gazoz ile birlikte mücadele eden Yasemin Ecem Anagöz’ün de Açık Hava Dünya Şampiyonası’nda yer alması madalya beklentilerini arttırıyor. 12 milli sporcumuza olan güven tam ve karşılaşmalar şimdiden heyecan ile bekleniyor.