Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Final Eşleşmeleri Belli Oldu

Ziraat Türkiye Kupası heyecanında Çeyrek Final ve Yarı Final kura çekimi bugün öğlen saatlerinde düzenlendi. Kura çekiminde Çeyrek Final eşleşmeleri Fenerbahçe-Kayserispor, Sivasspor – Gaziantep FK, Galatasaray- Başakşehir, ve Trabzonspor- Ankaragücü şeklinde oldu. Ziraat Türkiye Kupası’nda Çeyrek Final ve Yarı Final oynayacak takımların eşleşmeleri, Turkuaz Medya Merkezi’nde düzenlenen kura çekimi ile belli oldu.

Kura çekimine Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TFF yönetim kurulu üyeleri ve mücadele edecek olan kulüplerin temsilcileri de katıldı. Çeyrek finalde yer alan takımlar tek maçlı eliminasyon sistemine göre 28 Şubat – 1, 2 Mart tarihlerinde karşı karşıya gelecek. Yarı finale kalan takımlar ise bu kez çift maç eleme sistemine göre 4, 5 veya 6 Nisan ilk maç olmak üzere 25, 26 veya 27 Nisan ikinci maç olmak üzere tur arayacak.

Mehmet Büyükekşi: En Alt Liglerle En Üst Ligleri Buluşturan Bir Organizasyon

Kura çekiminde mikrofonun karşısına geçen Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi; Ziraat Türkiye Kupası‘nda da her zaman olduğu gibi öncelikli hedeflerinin fair-play çerçevesinde maçlar oynanmasını dilediğini belirterek, bugün Ziraat Türkiye Kupası çeyrek ve yarı final kura çekiminde burada olmaktan gurur duyduğunu, 148 takım ile başlanan ve çok kaliteli müasabakalara sahne olan Türkiye Kupası’nda bugün çeyrek finale kadar gelindiğini, buraya kadar yükselme başarısı gösteren takımları tebrik ettiğini ve bundan sonraki maçlarında başarılar dilediğini, Ziraat Türkiye Kupası’nın, en alt liglerden en üst liglere kadar tüm takımları destekleyen ve futbol sahnesinde kendilerini gösterme imkanı sunan bir organizasyon olduğunu söyledi.

Bu güzide kupaya sponsorluk yapan 159 yıllık Ziraat Bankası’na tüm desteklerinden dolayı teşekkür ettiğini, futbolun bilindiği üzere en çok taraftarı olan ve en çok ilgiyi gören spor dalı olduğunu, bu sene federasyonun da 100. yılını kutladıklarını, 100. yılda bu 8 takımdan bir tanesinin kupanın sahibi olacağını ve UEFA Konfederasyon Ligi’nde ülkemizi temsil edeceğini, dileğinin tüm karşılaşmaların fair-play içerisinde oynanması olduğunu, özellikle her toplantıda dile getirdiği üzere fair-play’e yine dikkat çekmek istediğini, tüm takımlara başarılar dilediğini, takımların taraftarlarını da stadyumlara davet ettiğini, bu heyecanı tüm Türkiye’ye sunan sponsorlara da buradan teşekkür ettiğini ifade ederek sözlerini noktaladı.

Kupada Çeyrek Final Ve Yarı Final Eşleşmeleri Şu Şekilde;

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final Eşleşmeleri;

  • Fenerbahçe – Kayserispor
  • Sivasspor – Gaziantep FK
  • MKE Ankaragücü -Trabzonspor
  • Galatasaray – Başakşehir

Yarı Final Eşleşmeleri ise;

  • Fenerbahçe – Kayserispor eşleşmesinin galibi ile Sivasspor – Gaziantep FK eşleşmesinin galibi,
  • Ankaragücü – Trabzonspor  eşleşmesinin galibi ile Galatasaray – Başakşehir eşleşmesinin galibi.

Çeyrek maçları 28 Şubat, 1 ve 2 Mart tarihlerinde oynanacak. Yarı final mücadeleleri ise çift maç şeklinde 4, 5 veya 6 Nisan ile 25, 26 veya 27 Nisan tarihlerinde oynanacak.