ZALGİRİS KAUNAS 86 – 75 FENERBAHÇE BEKO

Fenerbahçe Beko Turkish Airlines Euroleague’in 11. Haftasında deplasmanda Zalgiris Kaunas’ a 86 – 75 mağlup olarak sahadan ayrıldılar.

Sarı lacivertli takı Fenerbahçe Beko Turkish Airlines Euroleague’ de 8. Mağlubiyetini alarak 15. Sırada yer aldılar.

Ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas ise Turkish Airlines Euroleague’ de 2. Galibiyetlerini almış olsalar da en son 18.sırada yer aldılar.

FENERBAHÇE BEKO ZAYIF RAKİBİ KARŞISINDA KAYBETTİ.

Turkish Airlines Euroleague’in 11. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko deplasmanda zayıf rakibi Litvanya’nın Zalgiris Kaunas ekibiyle karşı karşıya geldikleri mücadeleden sahadan 86 – 75 mağlup ayrılan taraf oldular.

Temsilcimiz Fenerbahçe Beko zorlu deplasmanda zayıf rakibi karşısında mücadeleye hızlı ve etkili başlayan taraf oldu. İlk çeyrek de rakibi Zalgiris Kaunas’ a göre iyi oyun sergileyen temsilcimi Fenerbahçe Beko 18 – 16 önde tamamladılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko’ da ikinci çeyreğe kötü başlarken rakibi Zalgiris Kaunas ise tam tersi etkili oyunu ile üst üste buldukları sayılar sonun da öne geçmeyi başardılar.  Litvanya’ ekibini sarı laciverti takım 22 – 22 ‘de yakalamış olsalar da rakibi Zalgiris Kaunas’ ın sayılarına karşılık vermeyince karşılaşmada ilk yarıyı 38 – 29 Fenerbahçe Beko geride girdi.

Fenerbahçe Beko karşılaşmanın ikinci yarışına da istediği gibi başlayamadılar. Sarı lacivertli takım savunmada alanını iyi savunamayınca rakibi Zalgiris Kaunas üst üste buldukları üçlük atışları sonrasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko ile aradaki puan farkını 14 ‘ e kadar çıkardılar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko üçüncü çeyrekte kendisini toparlamaya çalışan takım da Vesely’ in üçlükleri ile aradaki farkı kapatmayı başardılar. Üçüncü çeyrek sonunda karşılaşmanın son çeyreğine ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas 64 – 59 önde giren taraf oldular.

Karşılaşmanın son çeyreğinde savunmada rakibine kolay sayılar veren sarı lacivertli takım Fenerbahçe Beko arada ki sayı farkının açılmasına engel olamadılar. Arada ki sayı farkını 18 ‘ e kadar çıkaran ev sahibi ekip Zalgiris Kaunas karşılaşmadan 86 – 75 galip olarak ayrılan taraf oldular.

  1. Periyot: 16 – 18 / Devre: 38 – 29 / 3. Periyot: 64 – 59

MAÇIN DETAYLARI

Salon: Zalgirio Arena

Hakemler: Luigi Lamonica (İtalya), Piotr Pastusiak (Polonya), Gentian Cici (Arnavutluk)

Zalgiris Kaunas: Edgaras Ulanovas 18 sayı, Tyler Robert Cavana 10 sayı, Zoran Dragič 13 sayı, Mantas Kalnietis11 sayı, Jānis Strēlnieks 8 sayı. Marek Blaževič 8 sayı, Tai Jack Webster 11 sayı, Josh Nebo 5 sayı, Lukas Lekavičius 2 sayı, Artūras Milaknis 1 Rbd – 1 Asist

Fenerbahçe Beko: Nando Bruno Alfred Andre de Colo 17 sayı, Pierriá Henry 13 sayı, Jan Veselý 13 sayı, Melih Mahmutoğlu 8 sayı, Devin Booker 7 sayı, Achille Polonara 6 sayı, Marko Guduric 5 sayı, Marial Shayok 4 sayı, Şehmus Hazer 2 sayı.