Yukatel Kayserispor ve Gaziantep FK Maçında Gol Sesi Çıkmadı

Spor Toto Süper Lig’in 17. Haftasında Yukatel Kayserispor, 19 Aralık Pazar günü kendi sahasında Gaziantep FK’yı konuk etti. Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadelede gol sesi çıkmayınca karşılaşma golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi.

Bu sonuç ile birlikte deplasmanda oynadığı maçtan beraberlikle dönen teknik direktör Erol Bulut önderliğindeki konuk takım Gaziantep FK, Spor Toto Süper Lig’de bu sezon 4. Beraberliğini almış oldu. Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan teknik direktör Hikmet Karaman yönetimindeki ev sahibi Yukatel Kayserispor ise Spor Toto Süper Lig’de bu sezon 5. Beraberliğini elde etmiş oldu.

Yukatel Kayserispor ve Gaziantep FK Maçının Detaylı İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’in 17. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Yukatel Kayserispor, rakibi Gaziantep FK karşısında Lung, Hosseini, Kolovetsios, Onur Bulut, Carole, Campanharo, Emrah Başsan, İbrahim Akdağ, Kemen, Thiam ve İlhan Parlak 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Gaziantep FK ise rakibi Yukatel Kayserispor karşısında Günay Güvenc, Djilobodji, Caulker, Toşça, Doğan Erdoğan, Furkan Soyalp, Kitsiou, Halil Pehlivanoğlu, Kenan Özer, El Messaoudi ve Joao Figueiredo 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Yukatel Kayserispor, maç genelinde rakip kaleye 9 şut çekti, 1 topu direkten döndü, 2 net gol pozisyonu kaçırdı, 13 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 5 köşe vuruşu kullandı ve 11 serbest vuruş kazandı.

Diğer yandan konuk takım Gaziantep FK ise maç boyunca rakip kaleye 10 şut çekti, 1 net gol poziyonu kaçırdı, 1 topu direkten döndü, 20 kez rakip ceza sahası içerisinde topla buluştu, 4 köşe vuruşu kullandı ve 14 serbest vuruş kazandı. Her iki takımında maç genelinde yakalamış olduğu bu istatistiklere rağmen karşılaşmada gol sesi çıkmadı. Böylece ev sahibi Yukatel Kayserispor, kendi sahasında konuk ettiği rakibi Gaziantep FK ile 0 – 0 berabere kaldı.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Yukatel Kayserispor’da Gökhan Sazdağı; konuk takım Gaziantep FK’da ise Mendyl maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldular.

Yukatel Kayserispor ve Gaziantep FK’nın Süper Lig Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 17. Haftasında oynanan mücadelede deplasmandan beraberlikle dönen konuk takım Gaziantep FK, 1 puanı hanesine yazdırdı ve Süper Lig’de puanını 22 yaparak on üçüncü sıraya yerleşti.

Diğer yandan kendi sahasında oynadığı maçta rakibi ile berabere kalan ev sahibi Yukatel Kayserispor, haftayı 1 puan ile kapattı ve Süper Lig’de puanını 20 yaparak on beşinci sırada kendisine yer bulmuş oldu.