Yılmaz Vural’dan Üzen Haber

Türk sporunun önce gelen isimlerinden biri olan ve çok başarılı teknik adam Yılmaz Vural geçtiğimiz günlerde covid-19’a yakalanarak hastaneye yatmıştı. Başarılı teknik adamdan üzücü haber geldi. Yılmaz Vural’ın yoğun bakıma alındığı bildirildi ailesi tarafından bildirildi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu covid-19 nedeni ile şu anda yoğun bakımda olan başarılı teknik direktör Yılmaz Vural’ı ziyaret etti.

Özel bir hastanede yoğun bakıma alınan teknik adam korona virüs tedavisi prosedürleri kapsamında entübe edildi. 67 yaşındaki Vural’ın daha önce Haziran ayında yapılan ilk testinin pozitif çıkması ve devamında tedavi süreci ile birlikte testlerinin negatife döndüğü biliniyor.

Doktorundan Açıklama Geldi

Yılmaz Vural’ın tedavisinin devam etti Acıbadem Altunizade Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu teknik adamın sağlık durumuna ilişkin şu açıklamada bulundu; “19 Kasım’da Covid-19 tanısı alarak tedavisine başlanan Yılmaz Vural, ayaktan takip edilmekteyken nefes darlığı gelişmesi nedeniyle, 24 Kasım’da hastanemize yatırılmıştır.

Hastanın oksijen ihtiyacının artması üzerine, bugün (27 Kasım) öğle saatlerinde yoğun bakım ünitesine alınarak ventilatör altında takibi devam etmektedir. Hastanın durumu ciddiyetini korumakta olup gelişmeler ailenin izniyle paylaşılacaktır.”

Büyük Kulüplerden Geçmiş Olsun Mesajları

Yoğun bakıma alınan başarılı teknik direktör Yılmaz Vural için dört büyüklerde yer alan Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor Kulüplerinden geçmiş olsun mesajları geldi.

Fenerbahçe Spor Kulübü mesajında, “Sağlık sorunları sebebiyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan Teknik Direktör Yılmaz Vural’a acil şifalar diliyor, en kısa sürede iyi haberlerini duymayı temenni ediyoruz. Geçmiş olsun Yılmaz Vural.” Sözlerine yer verdi.

Galatasaray Spor Kulübü ise başarılı teknik adam için, “Hastaneye kaldırılarak yoğun bakımda tedavi altına alınan teknik direktör Yılmaz Vural‘a acil şifalar diliyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” Sözlerini kullandı.

Diğer bir büyük takım olan Trabzonspor ise Yılmaz Vural’a geçmiş olsun mesajında “Sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi altına alınan eski teknik direktörümüz Yılmaz Vural’a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.” İfadelerine yer verdi.