Yıldız Futbolcu Mesut Özil’den Olduça Duyarlı Bir Hareket

Fenerbahçe’nin dünya yıldızı futbolcusu Mesut Özil, dünya futbolcu açısında yine alkışlanacak bir harekete imza attı. Yıldız futbolcu, İngiltere’de yaşayan özellikle Güney Asya kökenli insanlar için daha doğru bir ifade ile onlarında futbola katkı sağlamaları ve futbol ile iç içer olabilmeleri için İngiltere’nin Bradford şehrinde yeni bir futbol eğitim merkezi kurdu.

Mesut Özil’in İngiltere’nin Bradford şehrinde kurduğu bu yeni futbol eğitim merkezi, İngiltere Futbol Federasyonuve Barış için Futbol kuruluşları tarafından büyük ilgi ve destek gördü. Gelen bilgilere göre bu yeni futbol eğitim merkezi için Bradford Üniversitesi’nde bulunan bir antrenman tesisi kullanıma açılacak.

Mesut Özil’in Yeni Futbol Merkezi Hakkındaki Açıklamaları

İngiltere’nin Bradford şehrinde yaşayan Güney Asyalı insanlar için onlarında futbol u bir hayat felsefesi yapmaları amacıyla dünya yıldızı Mesut Özil tarafından yeni bir futbol eğitim merkezi kuruldu. Bunun üzerine medyaya bu konu hakkında duygu ve düşüncelerini aktarak yıldız futbolcu Mesut Özil, geçmişten bu güne özellikle Güney Asyalı insanların futbola karşı çoğunluklu olara seyirci olarak kalmalarına şaşırdığı ve hayret ettiğini söyledi.

Sürekli olarak neden futbol içerisinde futbolcu ya da teknik direktör olarak Güney Asyalı insanların az olduğunu ve daha fazla olmadığını kendisine sorduğunu ifade eden yıldız futbolcu Mesut Özil, bunun için harekete geçtiğini ve Güney Asyalı insanlara bu bağlamda destek vermek istediğini belirtti.

Güney Asyalı insanların saha içerisine ve saha dışarısında futbol için bir şanslara ihtiyacı olduğunu sözlerine ekleyen yıldız futbolcu Mesut Özil, bu doğrultuda yeni kurulan futbol eğitim merkezinin hizmet vereğini duyurdu.

Köken Sorununa Çözüm

Profesyonel futbol kariyerinde Real Madrid ve Arsenal gibi takımlarda oynayan ve Dünya Kupası kazanan yıldız futbolcu Mesut Özil, geçen sezon ara transfer döneminde Fenerbahçe’ye transfer olmuştu. Kariyerinde önemli işlere imza attığının farkında olduğunu belirten Mesut Özil, buna rağmen kendisinin de köken sebebiyle zaman zaman zorluklar yaşadığını şimdi ise bu benzer sorunları uzun bir süredir Güney Asyalıların yaşadığını ifade etti.

Bu yüzden yeni kurulan bu futbol merkezinin özellikle bu köken sorunlarını da ortadan kaldıracağına inandığı söyledi.