Yeni Teknik Direktör Stefan Kuntz’un Yardımcısı Kim Olacak

A Milli Futbol Takımı’nda Şenol Güneş devri son buldu. Son karşılaşmalarındaki hamleleri son derece tartışmalı olan ismin görevine son verildi. Yeni teknik direktör arayışında olan Türkiye Futbol Federasyonu, birçok isim sonrası kararını Almanya U21 hocası Stefan Kuntz’dan yana kullandı.

58 yaşındaki başarılı teknik hoca, görüşmeleri başlatmak için İstanbul’a gelmiş ve Riva Tesisleri’ni gezmişti. Prensipte anlaşmaya varılan teknik hoca ile el sıkışılmış ve arından Kuntz ülkesine dönmüştü.

Tecrübeli çalıştırıcı geçtiğimiz günlerde yönetim kuruluna sunuldu ve kabul gördüğü açıklandı. Bu noktadan sona tüm gözler Stefan Kuntz’un yardımcılarının kim olacağı sorusunu sormaya başladı.

Stefan Kuntz’un Yardımcısı ve Sözleşme Detayları

A Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop’un yürüttüğü süreçte Stefan Kuntz ile sözleşme 3 yıllık planlanıyor. Fakat sözleşmede ilerleme kaydedilse de imzalar henüz atılmadı ve atılmadan önce TFF’nin bir arayışı daha olacağı ifade edildi.

Kuntz’un yanında olacak ve ona yardım edecek antrenör arayışı içinde olan TFF, yerli bir isim istiyor. Dünya Kupası Eleme Grubu’nda Stefan Kuntz’un yanında olacak olan isim belirlendikten sonra, Kuntz ile imzaların atılacağı duyuruldu. Yardımcı olacak antrenör adaylarının ise şu şekilde olacağı düşünülüyor: Tayfun Korkut, Mustafa Doğan ve Tayfur Havutçu.

Şimdilik bu adayların hangisinin ön planda olduğu açıklanmasa da sürecin kısa bir süre içinde sonlanması ve yeni teknik hoca ile imzaların atılması bekleniyor.

30.05.2021, Ungarn, Szekesfehervar: Fußball: U-21 Männer, EM, Viertelfinale, Dänemark – Deutschland, Training Deutschland im Sostoi Stadion. Trainer Stefan Kuntz lacht beim Interview. Foto: Marton Monus/dpa +++ dpa-Bildfunk +++

2017 ve 2021’de Stefan Kuntz Önderliğinde Avrupa Şampiyonluğu

Tecrübeli çalıştırıcı Stefan Kuntz, teknik direktörlük kariyerine Neunkirchen ekibinde başladı. Ardından sırasıyla Karlsruhe, Mannheim, Bochum, Arlen, Koblenz ve Kaiserslautern ekiplerinde kariyerine devam eden tecrübeli ismin; iki büyük başarısı bulunuyor.

2016 yılında Almanya U21 Milli Takımı’nın önderliğini üstlenen isim, 2017 yılında Avrupa Şampiyonluğu başarısına ulaştı. Aynı zaferi 2021 yılında da tekrarlayan tecrübeli ve başarılı teknik direktör, saha içindeki hamleleri ile büyük beğeni topladı.

Özellikle pozitif enerjisi ile dikkat çeken teknik direktör Stefan Kuntz, yetiştirdiği ve futbola kazandırdığı genç yıldızlarla da dikkatleri üzerine çekiyor. Milliler ile ilerleyecek olan süreci şimdiden büyük merak konusu…