YENİ SEZONA GÜNLER KALA TRABZONSPOR DEĞERLENDİRMESİ

2020 – 2021 Spor Toto Süper Lig’in ilk dördünü kimselere kaptırmayan Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor yeni sezon hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor. Yeni sezon öncesi Karadeniz temsilcisinin son durumunu sizin için derledik…

Abdullah Avcı İle Oyun Sistemi Değişti

Teknik direktörlük kariyerinin en parlak dönemini Medipol Başakşehir’de geçiren Abdullah Avcı, İstanbul temsilcisinde kullandığı sistemi Trabzonspor’a da uygulama istedi. Bordo – mavili ekip, yeni hocalarının gelmesiyle birlikte topu kazandığında hücuma yönelmeye, topu rakibe kaptırdığında ise bütün takım halinde savunmaya yerleşiyordu. Bu sistem için transfer edilen Berat Özdemir’in yanı sıra Bakasetas da hem hücumda hem de golcü takım arkadaşlarına yardımcı olabilmek adına ön bölgeye çalışıyordu. Karadeniz temsilcisi, bütün bu emeklere rağmen başta Lewis Baker olmak üzere orta sahaya destek çıkacak futbolcularından katkı göremiyordu.

Hamsik Bu Açığı Kapatmak İçin Transfer Edildi

Destek grubu futbolcularından verim alamayan bordo – mavili ekip, bu açığı kapatmak adına Marek Hamsik’i renklerine bağladı. Hamsik’in sahip olduğu fiziki kapasite, takımın gidişatını belirleyebilecek en önemli unsur olarak görülürken, Slovak yıldızın dinamik oyunu Trabzonspor’un oyununu güçlendirecek gibi görünüyor.

Stoperde Görev Alabilecek 6 Numara Arayışı Hala Devam Ediyor

2020 – 2021 sezonu göz önüne alındığında bordo – mavililerin kadrosunda bazı zaafların olduğu gözlemlenirken, bu eksiği tamamlamak adına ise stoper özellikli 6 numara ya da 6 numara özellikli stoper arayışına girildi. Mevcut kadroda bulunan Berat, Hamsik ve Bakasetas’tan istediği verimi alamayacağını düşünen yönetim, hava toplarına karşılık verebilecek uzun boylu futbolculara yoğunlaştı.

Bekler Avcı’nın Tarzına Uyum Sağlayamadı

Karadeniz temsilcisinde sağ bek olarak görev alan Serkan Asan ve Hüseyin Türkmen’in yanı sıra sol bekte konumlanan Marlon, teknik direktör Abdullah Avcı’nın sitemini bordo – mavili ekipte tam olarak oturtamadı. Futbolcular kendileri için biçilen görevleri ellerinden geldiği şekilde yerine getirmeye çalışsalar da hoca bu oyundan memnun kalmadı.

Bu yüzden farklı taktikler düşünen Abdullah Avcı için sunulan çözüm önerileri arasında Nwakaeme’yi solda, Peres’i de sağda konumda yerleştirmesi dikkat çekti. Bu sayede tecrübeli teknik direktörün Gervinho’yu da merkeze doğru yönlendirmesi gerekiyor.