Yeni Malatyaspor Ligde 5 Maçtır Mağlup

Süper lig de son 5 maçını da kaybeden Yeni Malatyaspor da teknik adam İrfan Buz ile yollar ayrıldı. Süper ligin 8. Haftasında ki son Hatayspor mağlubiyeti sonrasında 6 puan da kalan Yeni Malatyaspor 17. Sıraya gerileyerek düşme potasına girdiler.

Son İsim Ersun Yanal Oldu

Fraport TAV Antalyaspor’un teknik direktörü Ersun Yanal süper lig de 8 maçta 2 galibiyet alan hoca ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırdılar.

 Boşan teknik direktörlük görevi için adı geçen ilk isim Takımın oyuncusu olan Nuri Şahin olduğu Antalyaspor’lu yönetimin bu isimde kararlı oldukları söyleniyor.

Trabzonspor‘da Berat Özdemir Milli Formayı Kaptı

Bordo mavili takımın son günlerden ki formda genç oyuncusu 23 yaşındaki Berat Özdemir ilk kez milli takım aday kadrosuna dahil edildi. Berat Özdemir ile beraber Abdülkadir Ömür, Uğurcan Çaır’ da milli takıma davet edilen oyuncular arasında.

Trabzonspor‘da Yunanistan milli takımına çağrılan iki oyuncusu Anastasios Bakasetas ve Manolis Siopis takıma dahil edilirken, Marek Hamsik Slovakya, Andreas Cornelius Danimarka milli takımında forma giyecekler.

Hakemler Daha Çok Konuşulur

Süper lig de geride kalan 8 hafta sonrasında hakem hataları ile gündemden düşecek gibi değil.  MHK bu sezon yeni puan sistemi ile hakemlerin kararlarını etkilediği düşünülüyor.

Puanlama sisteminde maçın hakemi oyun içerisinde verdiği hatalı karar sonrasında VAR’ a gidip kararını değiştirir ise – 1 puan yazılıyor.  Aynı durum VAR ın hatalı uyarıda bulunması halinde ise VAR hakemine de  -1 puan veriliyor. Bu kararın eleştiri aldığı spor yorumcuları tarafından da dile getirilmişti. MHK’nın bu karardan vazgeçmesi hakemleri rahatlatacağı düşünülüyor.

Hakem kararları şu an için Spor Toto Süper Lig’in en popüler konusu. Her maç sonrasında hakem kararları mercek altına alınıyor, uzun uzadıya inceleniyor ve maçtan çok hakem kararlarını konuştuğumuz spor programları ile biz Süper Lig’i hakemlerin gözünden izliyoruz ve inceliyoruz.

Hakem kararlarına ve hakem kararlarını inceleme kısmına bir milli maç arası vereceğiz. Bu durumda milli maçtan sonra hakemlerin bir sabit karar durumu olacak mı yoksa standart dışı durumlar yeniden olacak mı merak ediliyor.