Yeni Malatyaspor Kulübü

Yeni Malatyaspor Kulübü İç Transfere Yönelecek

Gelecek sezon hazırlıklarına başlayan Yeni Malatyaspor Kulübü, 31 Mayıs 2020 itibariyle sözleşmesi bitecek oyuncularına yeni teklif verecek. Koronavirüs salgını sebebiyle mali krizin yaşanmış olduğu bu dönemde, iç transfere yönelme kararı alan yönetim, FIFA sözleşmesi sona eren sporcularla devam edeceğini öncesinde de duyurmuştu.

Koronavirüs salgını nedeniyle 19 Mart günü askıya alınan liglerde hareketlenmeler başladı. 12 Haziran itibariyle Türkiye’de futbol liglerinin tekrar başlamasına karar verildiği bildirildi. Bu haber üzerine spor kulüpleri ise takım antrenmanı planlarına geçtiler.

Antrenmanların yapılmadığı ve maçların oynanmadığı dönemde ise, yönetimler daha çok gelecek sezon hazırlıklarına yönelmiş durumdalardı. Önümüzdeki sezonun hazırlıklarına başlayan takımlardan biri ise Yeni Malatyaspor Kulübü oldu. Mayıs ayının sonu itibariyle sözleşmesi sona erecek olan 10 oyuncuyla tekrardan masaya oturmaya karar veren kulüp, bu kararıyla iç transfere yöneldiğini de göstermiş oldu.

İşte O İsimler

Koronavirüs sebebiyle yaşanan mali krizin de etkisiyle, transfer piyasasındaki son durum, kulüpleri buna itmeye başladı.

Yeni Malatyaspor Kulübü de, 31 Mayıs günü kontratı bitecek 10 oyuncudan bazılarına tekrar teklif gönderecek.

Sarı kırmızılı kulübün sözleşmesinin sonlandığı isimler ise Issiar Dia, Fabian Farnolle, Ufuk Ceylan, Arturo Mina, Erkan Kaş, Robin Yalçın, Mitchell Donald, Gökhan Töre, Kjartansson ve Eren Tozlu yer alıyor. Ayrıca devre arası Kasımpaşa’dan kiralanan Karim Hafez de 31 Mayıs’ta takımına geri dönecek.

Güncel Yazılar