Yeni Malatyaspor Ekibi Antrenmanlarına Başladı

Yeni tip koronavirüs pandemisi sebebiyle 19 Mart gününden bu yana spor kulüpleri antrenmanlarını durdurma kararı almıştı. Tedbir gereği takım halinde çalışma yapmayan sporcular, antrenörler tarafından özel olarak hazırlanan bireysel programlara evlerinde uyum sağlıyordu. BtcTurk Yeni Malatyaspor ise antrenmanlarının resmen duyurusunu artık yaptı.

2 ay kadar bir süredir evlerinde bireysel olarak çalışmalarını sürdüren sporcular, sahalara ise bu süreçte adeta hasret kalmışlardı.

Türkiye’de koronavirüs salgınının kontrol altına alınmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da liglerin geleceğine ilişkin alınan kararı geçtiğimiz hafta bildirdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, liglerin 12 Haziran günü başlayacağını bildirdi. Bu açıklamanın sonrasında ise spor kulüpleri uzun zamandır ertelemiş olduğu takım antrenmanlarını gerçekleştirmek için harekete geçti.

Hikmet Karaman Gözetiminde

Koronavirüs sebebiyle çalışmalarına evde devam eden BtcTurk Yeni Malatyaspor ekibi de, ilk saha çalışmalarına resmen başladı. Teknik Direktör Hikmet Karaman gözetiminde gerçekleştirilen çalışmalar, Orduzu Pınarbaşı Tesisleri’nde yapıldı. İlk  antrenmanını gerçekleştiren oyuncular, böylelikle yeşil sahalara da kavuşmuş oldular.

Sarı siyahlı kulüp konuya ilişkin ise sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı. Profesyonel futbol takımında teknik heyetin de yer almış olduğu ikinci gruba da Kovid-19 testi yapıldığı söylendi. Test sonuçlarında ise pozitif vakaya rastlanılmadığının altı çizildi. Test sonuçlarının açıklanmasının sonrasında ise kaplanların ilk antrenmanlarına çıkmış olduğuna dikkat çekildi.

Güncel Yazılar