Wilfried Zaha İçin Sponsorlar Devrede

Galatasaray’ın transferinin kısa sürede bitirerek herkesi şoke ettiği Wilfried Zaha transferinin detayları ortaya çıkmaya başladı. Galatasaray yeni transfer ettiği yıldıza senelik 4.3 milyon avro garanti ücret ödeyecek, bunun haricinde ayrıca bir de 2.3 milyon avro imza parası ödenecek Fildişili yıldız isme. Zaha gibi Premier Lig için bile üst düzey sayılabilecek ve üstelik de bonservisi elinde bir oyuncu için bunlar gayet makul miktarlar. Tüm bunların üzerine unutmamak gerekir ki Fenerbahçe de oyuncu ile üstelik de haftalardır ciddi şekilde ilgileniyordu. Bu da oyuncunun menajerlerinin elinde önemli bir koz olarak duruyordu masada Galatasaray karşısında. Bu şartlar altında Galatasaray’ın bu transferi bu kadar kısa sürede sonuçlandırması en az ezeli rakibe atılan transfer çalımı kadar konuşulan bir konu oldu.

Wilfried Zaha

Wilfried Zaha İçin Ekstra Ödemeler Olacak

Bugün basında çıkan iddialara göre Galatasaray Wilfried Zaha için KAP açıklamasında belirttiğinden daha fazla para ödeyecek. Bu ödemeler çeşitli imaj hakları kapsamında sponsorlar tarafından yapılacak. Henüz bu sponsorların kim olduğu ve ne kadarlık bir katkı sunacakları bilgilerine ulaşılamadı.

Galatsaray’ın Fildişili dünyaca ünlü yıldız kanat oyuncusu hakkında yaptığı KAP açıklaması şöyleydi;

Profesyonel futbolcu Dazet Wilfried Armel Zaha ile transferi konusunda 3 sezon için anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya net 2.330.000 Euro tutarında imza ücreti ve her bir futbol sezonu için net 4.350.000 EUR sezonluk ücret ödenecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

KAP açıklamasındaki rakamların küsuratlı olması da sponsor detayından sonra açıklığa kavuştu böylece. Galatasaray takımının kasasından KAP açıklamasında yan meblağlar çıkacak ama Fildişili yıldız oyuncu bunun fazlasını kazacak. Tahminler Wilfried Zaha’nın senelik 6 milyon avro civarında bir para kazanacağı yönünde ki imza parası dahil değil bu miktara. Fakat sonuçta Galatasaray kulübünün ve taraftarları ilgilendiren kulübün kasasından çıkacak para. Nihayetinde sarı kırmızılı takım başka bir oyuncuyu almak istese o zaman böyle bir sponsorluk desteği ile karşılaşmayacaktı büyük ihtimalle. Sponsorluk desteğinin detaylarının açıklanmaması ise çok ciddi bir eleştiri konusu haline gelmiş durumda kısa sürede.

Fenerbahçe Taraftarı İnanmıyor

Galatasaray’ın Zaha konusunda yaptığı KAP açıklaması ve sonrasında çıkan sponsorluk haberlerine en sert tepki Fenerbahçe taraftarlarından sosyal medyada geldi. Sosyal medyada, özellikle de Twitter’da çok takipçili bazı Fenerbahçe hesaplarının önderliğinde popüler hale getirildi bu tartışma. Fenerbahçe taraftarının sorduğu soru ise aslında oldukça haklı bir soruydu. ”Eğer bir sponsor varsa ismi neden gizli?” Zira sponsorluğun mantığı zaten sponsor olan kişi ya da kurumun kendi reklamını yapma arzusudur. İsmini gizli tutan firma ya da kişinin yaptığı şeye sponsorluk değil bağış denir iddiasındaydı sarı lacivertli taraftarlar. Buna karşılık Galatasaray taraftarı ise bu sataşmaları pek ciddiye almadı ve günlerin moda parçası Ali Cabbar ile göndermeler yaptı ezeli rakip taraftarlarına.