Wilfried Zaha Fenerbahçe’ye Evet Diyebilir

Transfer sezonunu Ryan Kent ve Edin Dzeko ile açan Fenerbahçe’de yüzler gülüyor. Takımın başına taraftarların çok sevdiği bir isim olan İsmail Kartal getirildi. Deneyimli teknik adam, futbolcuları ile birlikte çok güzel bir sezon geçireceklerine inanıyor. Yeni sezon 2 Temmuz 2023 günü açmaya hazırlanan Fenerbahçe’de transfer çalışmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Kadrolarında kaliteli oyuncular görmek isteyen Fenerbahçelilerin hayallerini süsleyen isim Wilfried Zaha! 2015 yılının Şubat ayından bu yana Crystal Palace forması giyen deneyimli oyuncu, artık bir değişiklik yapmak istiyor. Sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde sona eren oyuncunun hedefi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde forma giyebilmek!

Oyuncunun Maddi İsteklerini Karşılamak Bir Hayli Zor!

Wilfried Zaha ve menajeri, oyuncunun bonservisinin elinde olmasını bir fırsat olarak görüyor. Oyuncunun menajerliğini yapan ağabeyi, Mayıs ayında Türkiye’ye geldi. Fenerbahçe  – Trabzonspor maçını izledi. Ardından, başkan Ali Koç ile transfer görüşmesi yaptı. Wilfried Zaha’nın yıllık ücret ve maaş istekleri oldukça yüksek! Fenerbahçe’nin bu talepleri karşılaması imkansız gözüküyor.

Deneyimli oyuncu, Fenerbahçe’den 10 milyon Euro imza parası ve 5 milyon Euro yıllık ücret talep ediyor. Bunun yanı sıra, üç yıllık sözleşme isteği mevcut! Böylesine ciddi bir mali yükün altına girmek istemeyen Fenerbahçe yönetimi, oyuncu ve menajeri ile yapılan görüşmeleri durdurmuştu.

Lazio Oyuncuya Teklif Yaptı

Wilfried Zaha ile ilgilenen kulüplerden birisi Lazio! Önümüzdeki sezon hem Serie A’da hem de Avrupa’da iddialı olacak bir kadro kurmak isteyen İtalyanların hedefindeki isimlerden birisi Wilfried Zaha! Fildişi Sahilli oyuncu, Fenerbahçe’den istediği yıllık ücret ve imza parası taleplerini Lazio’ya iletti. Ancak, İtalyan kulübü, oyuncunun isteklerini astronomik buldu. Wilfried Zaha’nın Lazio defteri de açılmadan kapandı.

Wilfried Zaha Suudi Arabistan’a Gitmek İstemiyor

Wilfried Zaha, bu yaza damga vurmaya hazırlanan Suudi Arabistan kulüplerinin hedefindeki isimlerden birisi! Oyuncunun maddi isteklerini karşılamaya hazırlanan kulüpler, Wilfried Zaha’dan geçerli not alamadılar. Çünkü, Fildişi Sahilli oyuncu, Suudi Arabistan’da top oynamak istemiyor. Henüz 31 yaşında olduğu bir dönemde Suudi Arabistan’a gitmesinin yanlış bir karar olacağına inanıyor. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden bir kulüpte futbol hayatına devam etmeyi hedefliyor.

1992 Doğumlu Oyuncu Formundan Herhangi Bir Şey Kaybetmiş Değil!

Wilfried Zaha, bu sezon Crystal Palace formasıyla Premier Lig’de 27 maça çıktı. Söz konusu maçların tamamına ilk 11’de başladı. Sahada 2 bin 294 dakika kaldı. Güzel performansını yedi gol ve iki asist ile süsledi. Toplam dokuz gole katkı sağlamayı başardı. Sözleşme sorunları yaşamasından mütevellit önceki sezonlara kıyasla daha kötü bir performans sergiledi. Premier Lig’in son maçlarında kadroda bile yoktu. Ancak, yine de kendisinin kalitesiyle gittiği her takımda fark yaratacağından bahsetmeliyiz.