Wayne Rooney’nin Oğlu Artık Manchester United’ın Altyapısında

Bir zamanlar İngiliz devi Manchester United forması giyen ve takımın efsanelerinden olan Wayne Rooney’nin oğlu Kai Wayne, artık Manchester United’ın altyapısında oynayacak.

Wayne Rooney’nin 11 yaşındaki oğlu Kai Wayne, Manchester City’nin altyapısında top koşturuyordu. Manchester City’de ortaya koymuş olduğu performasla dikkatleri çeken 11 yaşında Kai Wayne, kendi yaş grubu içindekilerden özellikle saha görüşü ve pas yeteneğiyle aralarından sıyrıldı.

Dikkatleri üzerine çeken 11 yaşındaki Kai Wayne, Manchester United tarafından farkedildi ve minik futbolcuyu altyapısına aldı. Böylelikle 11 yaşındaki Kai Wayne, babası Wayne Rooney’nin efsanesi olduğu Manchester United’la sözleşme imzaladı. Kısacası 11 yaşındaki Kai Wayne, daha erken yaşta babası Wayne Rooney’nin izinden gitmeye başladı.

Wayne Rooney Sosyal Medyadan Duyurdu

Manchester City’nin altyapısında oynayan ve oyun zekası ve yeteneğiyle yaşıtları arasında bir adım öne çıkan Wayne Rooney’nin oğlu 11 yaşındaki Kai Wayne, babasınında takımın efsanelerinden olan İngiliz devi Manchester United ile sözleşme imzaladı.

Artık Kırmızı Şeytan’ların altyapısın top kuşturacak olan 11 yaşındaki Kai Wayne’nin babası Wayne Rooney, kendi sosyal medya hesabımdan bu olayla ilgili bir paylaşımda bulundu.

Manchester United’ın efsanelerin olan Wayne Rooney, “Gurur dolu bir gün. Kai, Manchester United ile sözleşme imzaladı. Sıkı çalışmaya devam et evlat!” söyleriyle hem kendisinin hem de oğlu Kai Wayne’nin mutluluğunu dile getirdi.

Wayne Rooney’nin Manchester United Kariyeri

İngiliz futbolcu Wayne Rooney, futbola İngiltere takımlarından Everton’da başladı. Daha sonra 2004 – 2005 sezonunda Manchester United’a transfer oldu. Kırmızı Şeytanlar’da 13 yıl forma giyen Wayne Rooney, burada toplamda 559 maça çıktı. Bu maçlarda attığı topla 253 golle ile birlikte Manchester United’ın en golcü futbolcusu konumunda bulunuyor.

Burada geçirdiği 13 yılın ardından tekrar eski kulübü Everton’a dönen Wayne Rooney, 40 maçta 11 gollük bir performans sergilemişti. 1 yıl Everton’da oynadıktan sonra ABD takımlarından DC United’a transfer olan Wayne Roorney, 2 sezonda 52 maça çıkarak 25 gole imza attı.

2019 – 2020 sezonunda İngiltere’ye geri dönen Wayne Rooney, Championship takımlarından Derby County ile anlaştı. Aktif futbol hayatına Derby County’de devam eden Wayne Rooney, bu sezon sahaya çıktığı 11 maçta 1 golü bulunuyor.