Volkan Demirel Hatayspor’u Yeni Sezona Hazırlıyor

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerde kentin yıkıma uğraması nedeniyle Süper Lig’den çekilen Atakaş Hatayspor’ da takımın tecrübeli ve genç teknik adamı Volkan Demirel gelecek sezon planlaması içinde çalışmalarına bir yandan devam ederken bir yandan da Hatay için çalışmaya yardım kampanyalarına devam ediyor.

Yaşanan deprem de en çok yara alan futbol takımlarından birisi olan Atakaş Hatayspor’ da Ganalı futbolcu Christian Atsu, Sportif Direktör Taner Savut, altyapı kaleci antrenörü Hüseyin Danahaliloğlu Teknik adam Volkan Demirel ‘in en yalınları olarak depremde yaşamlarını yitirmişlerdi.

VOLKAN DEMİREL YARDIM KAMPANYASI İLE HATAY’I AYAĞA KALDIRMAK İSTİYOR

Tecrübeli teknik adam yeni başladığı teknik direktörlük kariyerinde kısa sürede güzel işlere imza atan Volkan Demirel bu kez deprem felaketi sonrasında yeni bir yardım kampanyası ile çalışmalarına devam ediyor.

Deprem felaketinden en çok etkilenen illerimiz den birisi olan Hatay ‘ da Hatayspor ‘un teknik direktörlüğünü yapan Volkan Demirel depremden etkilenen illere yardım için çalışmalara devam ediyor. Genç teknik adam yeni bir turnuva düzenleyerek bu turnuvadan elde edilecek olan tüm gelirleri de deprem felaketinden etkilenen illerimiz için eşit şekil de ihtiyaç sahibi depremzedelere ulaştırarak ihtiyaçlarını gidermek istiyor.

Avrupa ‘ da Türk vatandaşlarının çoğunlukları olduğu bölgeler de özellikle Almanya’ da bazı takımlar ile görüşerek özellikle Berlin, Gelsenkirchen, Düsseldorf, Mainz ve Münih gibi bölgeleri kapsayan bir turnuva planlayan Volkan Demirel; Bayern, Dortmund, Schalke, Hertha Berlin ve Mainz 05 ile görüşmelerini de devam ettiriyor. Önemli takımlar ile yazın hazırlık kampı sürecinde bir hazırlık maçları ile turnuva düzenleyerek elde edilecek olan gelirleri deprem bölgesinde ki Vatandaşlarımızın ihtiyaçları için kullanılacak.

GELECEK SEZONU MERSİN’ DE AÇACAKLAR

Hatayspor süper lig de gelecek sezon iç saha maçlarını yeni Hatay Stadyumu’nda çok büyük hasarın olmadığı yönünde bilgileri olmuş olsa da şehir deki inşaat süreci ve yeni yapılaşmalar nedeni ile Hatayspor gelecek sezonu Mersin’ de açacaklar.

Önümüz de ki sezon Süper Lig maçlarını Mersin Stadyumu’nda oynayacak olan Hatayspor ‘ da yeni stat öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF ) düzenlediği Omuz Omuza Gösteri Maçı ile açıklanmıştı.

VOLKAN DEMİREL YENİ SEZONA NASIL HAZIRLANIYOR?

Süper lig den çekildikten sonra daha çok yardım kampanyalarında izlediğimiz gördüğümüz Volkan Demirel adı birçok takım ile anılsa da Hatayspor ile gelecek sezona başlayacaklar.

Zaman zaman süper lig ve TFF 1. Lig maçlarını da takip etmeye devam eden genç teknik adam bir yandan da gelecek sezon için çalışmalarına devam ediyorlar.

Eylül 2022’de Hatayspor’un başına geçen Volkan Demirel, 15 Süper Lig ve 1 Türkiye Kupası maçına çıktı. Süper Lig’de 1.46 puan ortalaması elde eden genç hoca daha önce de Fatih Karagümrük’ü çalıştırmıştı.