Voleybol Liglerinde Kuralar Çekiliyor

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre Misli.com Sultanlar Ligi, AXA Sigorta Efeler Ligi ile Kadınlar ve Erkekler 1. Lig 2021 -2022 sezonu fikstür kura çekimleri 11 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

10 Ağustos tarihinde Türkiye Voleybol Federasyonu’nun internet sitesinden yaptığı duyuruya göre kura çekimleri Erkekler 1. Lig fikstürü ile başlayacak. Kura çekimi, 11 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak.

Kadınlar ve Erkekler 1.Lig’te Eşleşmeler Belli Oluyor

Erkekler 1. Ligi’nde 2020 – 2021 sezonunda Yeni Kızıltepespor şampiyon olmuştu. Şampiyon takımla beraber Cizre Belediyespor da Efeler Ligi’ne yükselmişti. Sıralamanın sonunda yer alan Ziraat Bankası, Mardin Dinamik Gençlik, Melikgazi Belediyesi, Şiran Akademi, Halkbank ve Diyarbakır Asur Gençlik takımları Erkekler 2. Lig’e düşmüşlerdi.

11 Ağustos Çarşamba günü saat 11.35’te ise Sigorta Shop Kadınlar 1. Lig kura çekimi yapılacak. 2020 – 2021 Kadınlar 1. Ligi sezonunda Sigorta Shop Kalecik Belediyespor şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne çıkmıştı. Bolu Belediyespor da lig yükselen bir diğer takım olmuştu. Yalova Çiftlikköy Belediyesi, Ankara Numune Gençlik, M.Erdem Marmara Akademisi, Antalyaspor, İzmirspor, Pursaklar Voleybol İhtisas küme düşmüşlerdi.

Sultanlar ve Efeler İçin Kura Çekimleri

11 Ağustos tarihinde saat 14.30’da Misli.com Sultanlar Ligi ve AXA Sigorta Efeler Ligi fikstür kura çekimleri gerçekleştirilecek.

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 2020 – 2021 sezonunda Ziraat Bankkart şampiyon olarak ikinci olan Fenerbahçe HDI Sigorta ile beraber CEV Avrupa Erkekler Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme şansına erişmişti.  Galatasaray HDI Sigorta, Arkas Spor ve Spor Toto ise Avrupa Erkekler CEV Kupası’nda ülkemizi temsil edecekler.

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Haliliye Belediyespor, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Arhavi Voleybol ise Efeler Ligi’ni son sıralarda bitirerek küme düşmüşlerdi.

2020 – 2021 Misli.com Sultanlar Ligi’nde Vakıfbank şampiyon olmuş Çan Gençlik Kale Spor, İlbank, Beşiktaş ve Beylikdüzü Voleybol İhtisas küme düşmüşlerdi.

Ligi ilk üçte bitiren Vakıfbank, Fenerbahçe Opet ve Türk Hava Yolları ülkemizi Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkına sahip olmuştu. Eczabaşı Dynavit ise Avrupa Kadınlar CEV Kupası’nda mücadele verecek. Son olarak, Nilüfer Belediyesi, Avrupa Kadınlar CEV Challenge Kupası’nda ter dökecek.