Vitor Pereira’nın Mesut Özil Açıklamaları

2020/2021 ara transfer döneminde Fenerbahçe kadrosuna katılan Mesut Özil’in performansı ve Vitor Pereira’nın oyuncuyu oynatmak istemediğine dair spekülasyonlar basına yansıyan haberlere durmadan yansıyor.

Bu durumla alakalı olarak ise teknik direktör Vitor Pereira’nın oldukça rahatsız olduğu ve oyuncusuyla görüşme yaparak aralarında bir problem olmadığını aktardığı ifade ediliyor.

Özil Problem Olur Mu?

Mesut Özil konusunun taraftarları ve futbol kamuoyunu da ikiye böldüğü bir gerçek. Bu konuyla alakalı olarak Mesut’un performansının yetersiz olduğu ve sırf büyük bir kariyer diye oynatılmasının yanlış olduğunu savunanlar ile oyuncunun topla buluştuğu her anda bir tehlike yaratma potansiyelinin olduğunu ve Fenerbahçe’nin hücumlarındaki en önemli silah olduğunu ifade edenler arasında kuvvetle muhtemel bu tartışma devam edecek.

Bu bölünmenin en temel sebebi ise tabii ki Mesut’un performansı. Kendisini tüm futbol dünyasına tanıttığı performansından uzak bir görüntü sergileyen oyuncu, eleştirilere cevap vermek açısından istikrarlı bir oyun sergileyemedi.

Ancak bununla birlikte özellikle bu sezon daha istekli ve hırslı olduğu sahaya yansıyan Özil’e Fenerbahçe’nin ihtiyaç duyduğu anlar birçok kez yaşandı. Mesut, ona herkesin hayran olduğu performansına yakın bir performansı istikrarlı bir biçimde sahaya yansıtırsa problem değil problemi çözen adam olur.

Ancak o performansı sahneleyemediği her anda kendisiyle alakalı eleştirilerin tonu da git gide yükselebilir.

Vitor Pereira’nın İstekleri

Özil’in performansı ve istikrarı bir yana dursun takımın kaptanlarından birisi olması da Vitor Pereira için önemli bir durum. Gerçek bir dünya yıldızı olan oyuncusuyla alakalı olarak Vitor Pereira’nın direkt şekilde olumsuz tavır göstermesi mümkün değil.

Ancak sahaya yansıtmaya çalıştığı oyun ile alakalı olarak da Mesut’u ikna etmesi veya oyunu Mesut üzerine kurması gerekecek. Fenerbahçe başındaki ikinci döneminde gördüğümüz Pereira tavrı oyunu bir oyuncunun üstüne kuracak bir tutum göstermiyor.

Ancak oyuncuyu ikna etmesi için de oyundaki bazı isteklerinden feragat etmesi gerekiyor. Örneğin en azından Mesut’un topla daha fazla buluşturulması ve belki 10 numara gibi kullanılması Mesut’u ikna ederken oyundan da en az tavizi vermek olabilir.

Zira, Mesut zaten sık sık kanata devrilen ve hücum aksiyonları içinde yer değiştirmeyi seven bir oyuncu.