VERRATTİ’DEN KÖTÜ HABER

Fransa Ligi’nde ve dünyada oldukça bilinen bir kulüp olan Paris Saint Germain de er döken İtalyan futbolcu Marco verratti yaşamış olduğun şanslı sakatlığın ardından  sezonun sonuna kadar oynanacak olan mücadelelerde forma giyemeyeceği öğrenildi.  Fransız Devi Paris saint-germain İtalyan orta saha oyuncusu Marco verratti sakatlığı ile kim Paris saint-germain camiasını üzmüştü.

TÜRKİYE’YE KARŞI OYNAYAMAYABİLİR

Basınında yer alan habere göre aşanmış oldu şanssız sakatlığın ardından Paris Saint-Germain de forma giyen İtalyan orta saha oyuncusu Marco Verratti transfer 2 kapsamında oynanacak olan son 2 mücadelede forma giyemeyecek. Haberin detayında verilen bilgilere göre oyuncunun Euro 2020 kadar sakatlıktan kurtulup  kurtulamayacağı ise henüz kesin belli olmuş değil.

Fransız bacısını İtalyan oyuncu ile ilgili Paris saint-germain in Fransa Kupası kapsamında yapacak olduğu yarı final mücadelesinde ve finale kalması dahilinde Bu karşılaşmalarda forma giymesinin mucize olacağı belirtilirken ay yıldızlı A milli futbol takımımız ile Aynı grupta bulunan İtalya milli takımının turnuvaya yıldız oyuncu olmadan devam edebileceği söylendi.

OYUNCUNUN PERFORMANS İSTATİSTİKLERİ

Içerisinde bulunduğumuz sezon itibarıyla Fransa’daki kapsamında 21 mücadelede boy gösteren İtalyan futbolcu Marco Verratti 2 Asist yapma başarısı gösterirken 7 karşılaşma çay döktü Şampiyonlar Ligi mücadelelerinde de 2 Asist yapmayı başarmıştı. Fransa Kupası’nda mücadelede toplam 95 dakika forma şansı bulan İtalyan futbolcu bu mücadelelerde toplam 2 Asist yaptı. Geçtiğimiz sezon yani 2019-2020 sezonunda Fransa ligi kapsamında 20 karşılaşmaya çıkan İtalyan futbolcu 5 de Asist yaparken 1481 dakika forma şansı bulmuştu. Şampiyonlar Ligi’nde 9 Fransa Kupası’nda 3F Fransa Konfederasyon Kupası’nda 4 mücadeleye çıkan futbolcu toplamda 2563 dakika sahada kaldı. 

2019-2020 sezonunda temsilcimiz Galatasaray ile Aynı grupta bulunan Paris saint-germain forması altında Galatasaray’ın Fransız ekibine mağlup olduğu ilk mücadelede 90 dakika 2 mücadelede ise 15 dakika sahada kalmıştı. İtalyan futbolcu Içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Şampiyonlar Ligi kapsamında 8 mücadelede kadroda bulunurken 6 mücadelede ilk 11’de sahada yerini aldı bir karşılaşmaya sonradan girdi ve bir mücadelede ise kavgada olmasına rağmen oynamadı. Yaşamış olduğu sakatlıklar sebebiyle içerisinde bulunduğumuz sezon itibariyle Şampiyonlar Ligi’nde de 4 mücadelede forma giyememişti.