Vedat Muriqi Yuvaya Dönüyor

Fenerbahçe’den son dakika transfer haberi… Sarı lacivertlilerde geçtiğimiz günlerde göreve başlayan teknik direktör Vitor Pereira’dan flaş transfer kararı.. Fenerbahçe yönetimi, Vitor Pereira ile yaptığı görüşmede 2 sezon önce başarılı bir performans göstererek Serie A ekiplerinden Lazio’ya transfer olan Kosovalı golcü Vedat Muriqi’yi teklif etti.

Fenerbahçe bütçe ayarlaması yaptığı takdirde eski oyuncusunu kendi renklerine tekrardan bürümek istiyor. Transfer konusunda yine çok fazla atağa kalkan Fenerbahçe bu sezon şampiyon olmayı hedefliyor ve çok istiyor. Portekizli teknik adam transfere onay verdi. İşte detaylar…

PEREİRA’DAN ONAY

Fenerbahçe’de yeniden Vitor Pereira dönemi başlarken yönetimin transfer önerilerini  Portekizli teknik adamın beğenisine sunduğu bildirildi.  Geçtiğimiz sezon gol yollarından sorun yaşayan ve Thiam, Samatta, Ademi ve Cisse’den verim alamayan yönetim bu sezon macera aramak yerine santrfor mevkisi için bir süredir peşinde olduğu eski oyuncusu Vedat Muriqi’yi Portekizli teknik adam sordu. Pereira’dan onay gelince yönetim direkt transfer için harekete geçti.

FENER TRANSFER’DE SON SÜRAT İLERLİYOR

Takvim gazetesinde yer alan habere göre, Pereira, Sarı-Lacivert’li yönetime, Vedat Muriqi için alınsın talimatını verdi. Sisteminde de oynatabileceğini ekledi. Bunun üzerine Sarı-Lacivert’li yönetim Vedat Muriqi için girişimlerini hızlandırdı.

LAZIO CİDDİ FATURA ÇIKARTIYOR

Fener’de geçirdiği bir sezonda başarılı bir performans göstererek Serie A ekiplerinden Lazio’ya transfer olan Muriqi geçtiğimiz sezon Lazio’da istediği kadar süre bulamayıp beklenileni verememişti. Bunun üzerine Kosovalı golcünün, eski takımı Fenerbahçe’ye dönmeye sıcak baktığı bildirildi. Fenerbahçe yönetimi ve teknik direktör Pereira’nın da bu transfere sıcak bakması transferin aniden bitebileceği sürpriz olmayacağı bildirildi. Sarı-Lacivert’li yönetimin karşısındaki tek engel Lazio yönetimi.

Lazio’nun beklentiyi karşılamayan Kosovalı golcü ile yolları ayırmayı istediği ancak  ücret ve kiralama bedelinde yüksek miktarlar istediği ortaya çıktı. Vedat Muriqi için Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro bonservis ücreti ödeyen Lazio yönetimi, kiralama ücretinden vazgeçmezken ayrıca Kosovalı golcüye ödenen yıllık ücretin tamanının karşılanmasını istediği bildirildi. Bunun üzerine Fenerbahçe yönetimi düşünmek için süre isterken Lazio yönetimi görüşmelerin devam edeceğini açıkladı.