Vasco da Gama

Vasco da Gama Ekibinde Koronavirüs Şoku

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada etkilerini göstermeye devam ediyor. Uzun bir süredir toplu antrenman yapamayan ve maçlara çıkamayan spor kulüpleri ise, yavaş yavaş hareketlenmelere başladı. Antrenman öncesi Kovid-19 testinden geçen Brezilya Ligi ekibi Vasco da Gama takımında ise 16 futbolcuda testlerin pozitif çıktığı öğrenildi.

Tüm dünyada koronavirüs salgını sebebiyle spor faaliyetlerinde ertelenmeler yaşanırken, liglerin başlamasına ilişkin de testler yapılmaya devam ediliyor.

Brezilya Ligi’nde mücadele eden Vasco da Gama ekibinde ise toplam 16 futbolcuda Kovid-19 bulgularına rastlandığı bildirildi. Tespit edilen sporcuların da karantinaya alındığı öğrenildi.

Sporcular Karantinaya Alındı

Konuya ilişkin ise Brezilya Ligi ekibinden açıklama geldi. Kulüp tarafından yapılan açıklamaya göre Rio de Jenerio şehrinin temsilcisi olan Vasco da Gama, salgının takım içerisindeki yayılımının önüne geçebilmek adına oyuncuların karantinaya alındığını belirtti.

Uzun bir aranın ardından antrenmanlara başlayacak olan ekip, Mart ayından beri toptan uzak kalmıştı. Salgın sebebiyle Brezilya’da ise vaka ve ölüm sayısında son derece hızlı bir ilerleme söz konusu olmaya başladı. Resmi rakamlara bakıldığında, ülke genelinde 514 bin 992 kişi virüse yakalandı ve  virüsten hayatını kaybeden kişilerin sayısı ise 29 bin 341’e yükseldi.

Güncel Yazılar