Valencia Kendi Sahasında 1 Puana Razı Oldu

İspanya La Liga’nın 7. Haftasında Sevilla, 25 Eylül Cumartesi günü kendi sahasında Athletic Bilbao’yu konuk etti. Estadio de Mestalla’da oynanan iki takım arasındaki bu mücadele karşılıklı atılan goller ile 1 – 1 berabere sona erdi.

Bu karşılaşmada ev sahibi Valencia’nın golünü Maranhao atarkenİ konuk takım Athletic Bilbao’nun golünü ise Martinez kaydetti.

Mücadelede Karşılıklı Atılan Goller

İspanya La Liga’nın 7. Haftasında oynanan karşılaşmanın ilk yarısında hem ev sahibi Valencia hem de konuk takım Athletic Bilbao tehlikeli gol pozisyonları yakaladılar. Fakat her iki takımda son vuruşlarda başarılı olamadıkları için aradıkları gol ve golleri bulamadılar.

Böylece ilk 45 dakika golsüz eşitlik ile 0 – 0 berabere sona erdi. Maçın 69. Dakikasında konuk takım Athletic Bilbao, Alejandro Berenguer’in asistinde Inigo Martinez Berridi’nin attığı gol ile karşılaşmada 1 – 0’lık skor ile öne geçen taraf oldu.

Maçın 82. Dakikasında ev sahibi Valencia’da Maximilliano Gomez, maçın hakemi tarafından görmüş olduğu ikinci sarı karttan kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Maçın 90+5. Dakikasında ev sahibi Valencia, Gonçalo Manuel Guedes’in asistinde Marcos Andre de Sousa’nın attığı gol ile karşılaşmada 1 – 1’lik eşitliği yakaladı.

Uzatmanın ve maçın kalan dakikalarında takımlardan başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Valencia, kendi sahasında konuk ettiği rakbi Athletic Bilbao ile 1 – 1 berabere kaldı. Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Valencia’da maximiliano Gomez, Guillamon, Jason ve Vallejo; konuk takım Athletic Bilbao’da ise Garcia ve Berenguer maçın hakemi tarafından sarı kart ile cezalandırılan futbolcular oldular.

Takımlar 1’er Puan Aldılar

 İspanya La Liga’nın 7. Haftasında oynanan mücadelede takımlar, 90 dakika boyunca birbirlerine üstünlük sağlayamadılar. Böylece hem ev sahibi Valencia hem de konuk takım Athletic Bilbao 1’er puan aldılar.

Sahasında 1 puan alan ev sahibi Valencia, La Liga’da puanını 11 yaptı ve beşinci sırada kendisine yer buldu. Diğer yandan La Liga’da puanını 10 yapan Athletic Bilbao ise yedinci sıraya yerleşti.