Uruguaylı futbolcu

Uruguaylı Futbolcu Saracchi Artık Galatasaray’da

Galatasaray, hali hazırda Almanya takımlarından Leipzig forması giyen Uruguaylı futbolcu Saracchi’yi kiralık olarak kadrosuna kattı.

Türkiye Süper Ligi ilk yarısı sonrası bütün kulüpler transfer arayışlarına girdi. Kadrolarını zenginleştirmek, aynı zamanda da taraftarlarını mutlu etmek isteyen futbol kulüpleri transfer listelerine aylar önce almış oldukları oyuncularla birer birer irtibat kuruyorlar. Bu irtibatlarla da transferleri sonlandırmak üzere adımlar atmaya başladılar. Ligin en önemli takımlarından biri olan Galatasaray’da bu bağlamda kadrosuna yeni isimler katmak için harekete geçti. Ağır bir rekabetin geçtiği ligde üst sıraları hedefleyen bütün takımlar gibi Galatasaray’da kadrosuna faydalı olacak isimlerle görüşüyor. Aynı zamanda performansı ile göz dolduracak yeni oyuncularla da iletişime geçmeye başladı. Kadro zenginliğine önem veren her takım gibi, kendisine faydalı olabilecek futbolcuları kadrosuna katmak isteyen Galatasaray. Elini çabuk tutarak ilk transferini gerçekleştirdi.

Saracchib Galatasaray İle Sözleşme İmzaladı

Galatasaray, hali hazırda Almanya takımlarından Leipzig forması giyen Uruguaylı futbolcu Saracchi’yi kiralık olarak kadrosuna kattı. İlgili futbolcuyu uzun süre izleyen teknik ekibin ulaştığı sonuçlar doğrultusunda Galatasaray. Alman kulübü ile futbolcuyu kiralamak için temasa geçti ve yapılan görüşmeler sonucu Uruguaylı futbolcu, Galatasaray takımına transfer oldu. Sarı kırmızılı kulüp ise Saracchi’nin 2020-2021 sezon sonuna kadar 500 milyon avro karşılığında kiralandığını KAP’a bildirdi. Transferin resmileşmesinin ardından merak edilen bir soruda yeni transferin alacağı ücretti. Uruguaylı futbolcu, 2019-20 sezonunda net olarak 700,000 Avro ücret alacak. 2020-21 sezonunda ise 1,350,000 Avro ücret alacak.

Diğer haberler için.