Uluslar Ligi’nde A Milli Takımın Rakipleri

UEFA Uluslar C Ligi kapsamında mücadele edecek olan A Milli Futbol Takımımızın rakipleri belli oldu. Taraftarların dört gözle beklediği sonuçlar açıklandı! Ay Yıldızlı ekip, 1. Grup maçları kapsamında Faroe Adaları, Lüksemburg ve Litvanya ile karşı karşıya gelecek. İşte Stefan Kuntz ve öğrencilerini bekleyen mücadelelere dair merak edilen son dakika gelişmeleri…

A Milli Futbol Takımımız UEFA Uluslar C Ligi’ndeki müsabakalarına deneyimli teknik direktörü Stefan Kuntz ile birlikte hazırlanıyor. Kırmızı Beyazlı taraftarlar, milli takımımızın rakiplerinin kimler olacağını merak ediyordu.

C Ligi 1. Grup Ülkeleri Belli Oldu!

UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup ülkeleri belli oldu. A Milli Futbol Takımımızın yanı sıra grupta Faroe Adaları, Lüksemburg ve Litvanya yer alıyor. Grup aşamaları Ay Yıldızlı ekibin 2 Haziran 2022 ve 27 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 6 müsabakanın ardından sona erecek.

UEFA teknik ekibi, Uluslar Ligi’nde oynanacak maçlar ile EURO 2024 için katılım prosedürünü 2022’nin haziran ayına kadar belirlemiş olacak.

C Liginin ikinci grubunda Kuzey İrlanda, Estonya, Kıbrıs Rum Kesimi, Kosova ve Yunanistan yer aldı. Üçüncü grupta Kazakistan, Moldova, Azerbaycan, Slovakya ve Beyaz Rusya eşleşti. Dördüncü grupta ise Cebelitarık, Bulgaristan, Gürcistan ve Kuzey Makedonya bulunuyor. Sporseverler, şimdiden eleme maçları için heyecanlı.

Final Turnuvası Haziran’da Oynanacak

A Ligi’nin 4 grubundan birinci olan ülkeler Haziran 2023 tarihinde gerçekleşecek final turnuvasına katılım gösterecek. B, C ve D Liglerinin birincileri ise bir üst lige geçerek mücadelesine orada devam edecek. A ve B’deki grupların sonuncuları ise bir alt lige dşecel.

A Ligi 1. Grubu; Avusturya, Danimarka, Fransa, Hırvatistan.

2. grubu; Çekya, İspanya, İsviçre, Portekiz.

3. grubu; İtalya, Macaristan, İngiltere, Almanya.

4. grubu: Galler, Belçika, Polonya, Hollanda.

EURO 2024 (2024 Avrupa Şampiyonası) Eleme maçları için format henüz kati olarak ilan edilmiş değil. UEFA, haziran ayına kadar katılım prosedürüne dair detayları açıklamış olacak. Uluslar Ligi kapsamında gerçekleşecek karşılaşmaların neticeleri hangi takımların EURO 2024’te oynayabileceği yönünde etkili olacak.