Ülke Puanı İçin Önemli Bir Gece

Türkiye Avrupa kupalarına güçlü temsilcileri ile devam ediyor Fenerbahçe UEFA Avrupa Ligi’nde devam ederken Sivasspor Başakşehir takımları ise UEFA konferans Ligi’nde mücadele edecekler bu üç takımda ülke puanı için bu akşam, 9 Mart Perşembe akşamı oldukça önemli üç maça çıkacaklar. Bu maçlardan alınan her bir galibiyet bizim ülke puanı sıralamamız için oldukça önemli bir yerde yer alıyor.

Bu akşam alınacak olan sonuçlar 2024 2025 sezonu şampiyonlar Ligi’ne ülkemizin katılımı için oldukça önemli. Hem UEFA Avrupa Ligi hem de UEFA Konferans Ligi’nde bu akşam itibarıyla, 9 Mart 2023 tarihi itibarıyla son 16 tur maçları başlayacak. Temsilcimiz Fenerbahçe Sevilla deplasmanına gidecek. Temsilcimiz Başakşehir Gent deplasmanına gidecek. Son olarak temsilcimiz Sivasspor ise Fiorentinanın evine konuk olacak.

Şampiyonlar Ligi’ne Ülke Olarak Direkt Gitmek İstiyoruz

2024 2025 Şampiyonlar Ligi sezonuna Süper Lig şampiyonunun doğrudan gidebilmesi için UEFA ülke puanı sıralamasında ilk 11’de yer almak zorundayız. Şu an Türkiye 31.500 puan ile 12. sırada yer alıyor. 11. sırada 32.375 puanla Sırbistan yer alıyor. Sırbistan ile aramızda 875 puan fark var. Avrupa kupalarında galibiyet elde eden takıma 400 puan verilirken beraberlik elde eden takımı ise 200 puan veriliyor. Bu durumda 9 Mart Perşembe akşamı temsilcilerimizden Fenerbahçe, Başakşehir ve Sivasspor takımlarından iki galibiyet ve bir beraberlik sonucu gelirse 11. sıraya yerleşiyoruz.

Ülke puanı için oldukça önemli bir gece. 9 Mart Perşembe akşamı şampiyonlar ligine direkt olarak gidebileceğimiz 11. sıraya yükselebilmemiz için çok önemli üç maç oynanacak. Aynı zamanda bu maçlar önemli çünkü tüm temsilcilerimizle deplasmanda ilk maçlarına çıkacaklar ve ikinci maçlar kendi evlerinde oynanacak. Kendi evlerinde oynanacak olan karşılaşmaları taraftarının gücünü de arkasına alarak daha rahat oynamak isteyen bu üç temsilcimiz deplasmanından galibiyetle dönmek istiyorlar.

11. Sıra için Eksik Puan 875

Sarı lacivertli Fenerbahçe takımı tüm hazırlıklarını İstanbul’da tamamladı ve Sevilla’ya gitti. Emre Belözoğlu yönetimindeki Başakşehir ligde çok istediği performansı sergileyemese de UEFA Avrupa konferans Ligi’nde başarılı olmak istiyor. Rıza Çalımbay yönetimindeki Sivas polislikte istediği noktada yer alamasa da iki senedir UEFA Avrupa konferans Ligi’nde çok başarılı bir şekilde ülkemizi temsil ediyor. Bu üç takımımızda ülke puanı için bu akşam mücadele edecek ve hepsinin hedefi üç puanı kazanmak.