UEFA’dan Şaşırtan Kural Değişikliği

UEFA son yaptığı açıklamalarla Avrupa Ligi eşleşmelerinde kural değişikliğine gittiğini ifade etti. Buna göre ülke koruması ortadan kalkacak ve aynı ülkeden iki kulüp aynı sahada kozlarını paylaşabilecek. Hatta bu yolla ülkemizi temsil eden iki dev kulüp Galatasaray ve Fenerbahçe birbirlerine rakip olabilecekler.

Bunun için her iki dev kulübün sonraki rakiplerini bozguna uğratması gerekirken sürecin çekilecek kuralara bağlı olduğu ifade edilse de Kanarya ve Aslan’ın karşı karşıya gelmesinin zor olmayacağı da iddia edildi. Tüm gözler iki kulübün sıradaki karşılaşmalarında…

Avrupa Ligi Play-Off Kuraları 2 Ağustos Tarihinde Çekilecek

İki dev kulübün karı karşıya gelmesi çekilecek kuralara bağlı. UEFA Avrupa Ligi Play-Off kuraları dört gözle beklenirken 2 Ağustos tarihinde bu merakın giderileceği açıklandı. Kurada 20 takım yer alacak iken diğer taraftan Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesinde elenen 6 takımda kuraya bu turdan itibaren katılım sağlayabilecekler.

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin kurulmasının ardından yeni değişiklikler de beraberinde gelecek ve böylelikle Avrupa Ligi 32 takımlı grup maçlarına da sahne olacak. Bunun için de Play-Off’larla birlikte son elemelerde değişikliklere gidilmesi söz konusu olurken yapılan değişikliklerin köklü olduğu kaydedildi.

Yeni eşleşmeleri gündemine alan köklü değişiklikler ülke korumasını ortadan kaldırmaya yönelik olacak. Yani Şampiyonlar Ligi’nden elenen takımlar kura ile birbirleriyle eşleşebilecekler.

Bu da demek oluyor ki, aynı ülke takımları aynı sahada kozlarını paylaşabilecekler. Bu duruma bağlı olarak tüm gözler Galatasaray’a döndü. UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele verecek olan Sarı Kırmızılı ekibin St. Johnstone ekibini yenmesi dahilinde aynı ülkeden başka bir takımla eşleşme durumuna girebilecek.

Diğer taraftan radara Play-Off Turu girerken turda mücadele veren Fenerbahçe akıllara geldi. Fenerbahçe ile Galatasaray’ın aynı saha içinde buluşma ihtimali nefesleri keserken tüm gözler UEFA Avrupa Ligi Play-Off maç tarihlerinde…

UEFA Avrupa Ligi Play-Off Maçları Ne Zaman?

Takvimlerde 19 ve 26 Ağustos tarihleri işaretlenirken UEFA Avrupa Ligi Play-Off maçları için heyecan dorukta… İlk karşılaşma 19 Ağustos tarihinde olacak iken rövanş maçı 26 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.