TÜRKİYE’NİN EURO 2020 KADERİ

Milli takımımız Türkiye Euro 2020 kaderini bu akşam karar verecek. Euro 2020 açılış maçında İtalya ile karşı karşıya gelen ve o maçtan puan alamayan Türkiye milli takımı şu an kendi grubunda son sırada ve puansız bir şekilde yer alıyor. Bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Galler ile karşılaşacağı maçı kazanmak zorunda.

TÜRKİYE’NİN EURO 2020 SINAVI

Milli takımımız, bizim çocuklar Türkiye kendi grubunda oynanacak olan ikinci maçına çıkacak. İkinci maçında Galler ile karşı karşıya gelecek olan Türkiye milli takımı bu maçı kazanmak zorunda. Türkiye ilk maçında, Euro 2020 açılış maçında İtalya ile karşı karşıya geldi. İtalya 3-0’lık bir skor ile yenilen Türkiye şu an kendi grubunda sıfır puanla yer alıyor. Bu akşam karşılaşacağı rakibi ise Galler ilk maçında İsviçre ile karşı karşıya geldi. Galler İsviçre ile oynadığı maçta berabere kalarak bir puan alabildi. Şu an Galler kendi gruplarında bir puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Euro 2020 A grubunun lideri ise İtalya. İtalya üç puanla birinci sırada İsviçre ise bir puanla ikinci sırada yer alır. Türkiye milli takımının Euro 2020 heyecanına devam edebilmesi için gala karşısında kesin bir galibiyet ihtiyacı var. Gruptan çıkmanın planlarını yapan Türkiye milli takımı Euro 2020 kaderini bilgileri 2020 heyecanını ve Euro 2020 geleceğini bu maçta edecek. Aslında bu maç Türkiye için açılış maçı lan çok daha önemli ve final maçı tadında bir maç olacak.

Bu akşam oynanacak olan Türkiye emekliler maçında Türkiye’nin iki oyuncusu sarı kart sınırında yer alıyor. Halil Dervişoğlu ve Çağlar Söyüncü İtalya maçında sarı kart gördükleri için Galler maçında sarı kart sınırında olan iki isim olacak. Eğer bu iki oyuncu Galler maçında da ofansif bir şekilde oyun oynar ve maçta istenmeyen görüntülere ev sahipliği yaparlarsa yine sarı kart görecekler ve bu gördükleri ikinci sarı kartın ardından bu iki isim İsviçre maçında sahaya çıkamayacaklar.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

EURO 2020 HEYECANINDA TÜRKİYE VE GALLER

Avrupa futbol Şampiyonası, Euro 2020 heyecanında Türkiye ve Galler maçına bu akşam konuk oluyoruz. Bu karşılaşma, bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da oynanacak. Maç Bakü Olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Karşılaşmanın hakemi Portekiz asıllı Artur Dias olacak. Bizim çocuklar, Türkiye için çok önemli olan bu karşılaşmayı kendi saatinde, naklen bir şekilde TRT 1 ekranlarından izleyebilirsiniz.