Türkiye’den Avrupa’da Derece

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası bu yıl Mersin’de düzenlendi. Artistik Cimnastik Milli Takımımız da bu şampiyonada yer aldı.

Büyükler kategorisindeki takım finalinin ardından Artistik Cimnastik Milli Takımımız, bu sene Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanmayı başardı.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın büyükler kategorisinde takım finali gerçekleşti. Büyükler kategorisindeki takım finallerinden sonra Ukrayna şampiyon olarak altın madalya kazandı.

Artistik Cimnastik Milli Takımımız ise ikinici olarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Öte yandan Macaristan’da üçüncü oldu ve bronz madalya kazandı.

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın Finali

Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın finali Mersin’de Olimpik Cimnastik Salonu’nda gerçekleştirildi. Şampiyona’nın dördüncü ve final gününde sporcular takım halinde şampiyon olabilirmek için kıyasıya mücadele etti.

Organizasyonun final gününde sporcular, halka, barfiks, paralel bar, yer aleti, kulplu beygir ve atlama masası gibi branşlarda performanslarını ortaya koydu.

Türkiye’yi, Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nın finalinde sporcular Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Abdelrahman Elgamal temsil etti.

büyükler kategorisinde takım finalindeki performansların ardından Ukrayna,  248 bin 963 puanla birinci oldu. Milli Takımımız ise 244 bin 793 puan alarak gümüş madalyanın sahibi oldu. Macaristan ise 240 bin 393 puanla üçüncü oldu.

Artistik Cimnastik Milli Takımı’na Tebrik

Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Artistik Cimnastik Milli Takımımız, büyükler kategorisinde takım finalinde ikinci olarak gümüş madalya kazanmayı başardı.

Bunun ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Mili Takımımızı başarılarından dolayı tebrik etti. Öte yandan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’da kendi sosyal medya heabından yaptığı paylaşımla tebrik mesajı yayımladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu yaptığı paylaşımda; “Ülkemizin ev sahipliğinde Mersin’de düzenlenen Avrupa Erkekler Artistik Cimnastik Şampiyonası’nda Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazanan Erkek Artistik Cimnastik Milli Takımımızı kutluyorum.

Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder, Abdelrahman Elgamal sizler bizim iftihar vesilemizsiniz. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Avrupa Şampiyonası’nda Ay-yıldızlı bayrağımızın dalgalandırılmasında emeği geçenlere ülkem ve şahsım adına teşekkür ediyorum.

Mersin’de başarıyla organize edilen şampiyonada mücadele eden tüm ülkelerin sporcularına başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.