TÜRKİYE VE CEBELİTARIK MAÇI 13 KASIM’DA

2022 Katar Dünya Kupası elemleri kapsamında Türkiye son iki maçına çıkacak. Bu ay, kasım ayında yapılan elemelerden sonra elemeler tamamlanmış olacak ve gruptan çıkan takımlar ile 2022 Katar Dünya Kupası yolculuğu başlayacak.

Yarın akşam, 13 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.00’de Türkiye kendi evinde, kendi sahasında, Fatih Terim Başakşehir Stadı’nda rakibi Cebelitarık’ı konuk edecek. Cebelitarık’ı yenmek isteyen Türkiye’nin kazanmaktan başka bir şansı ve seçeneği yok.

Maçın hakemleri ise belli oldu. Ukrayna Futbol Federasyonundan  Serhiy Boiko orta saha hakemi olacak.  Boiko’nun yardımcıları da yine aynı federasyondan Volodymyr Volodin ve Viktor Nyzhnyk olacak.

TÜRKİYE GRUPTA 15 PUANDA

Milli takım Türkiye 2022 Katar Dünya Kupası elemlerinde kendi grubunda, G Grubunda 15 puanla yer alıyor. Hem Cebelitarık hem de Karadağ maçlarını yenmek zorunda olan Türkiye bu iki maçı yenebilirse gruptan çıkabilecek.

Şenol Güneş döneminde son zamanlarda sürekli mağlubiyet alan Türkiye Stefan Kuntz ile zorlu bir yola girdi ve bu zorlu yoldan başarı ile çıkmak istiyor. Türkiye 2022 Katar Dünya Kupası’nda devam etmek için kıyasıya bir mücadele örneğini biz seyircilere sunacak.

Türkiye’nin aday kadrosunda 3 oyuncu kamptan ayrıldı. Cengiz Ünder sakatlığı iyileşmediği için kamptan ayrılırken Ozan Kabak gribal enfeksiyona kapıldığı için kamp kadrosuna bile dahil olmamıştı.

Aynı şekilde sakatlığı devam eden Trabzonspor’un genç yıldızı Abdulkadir Ömür’ün de sakatlığının iyileşme durumu yetişmeyeceği için kampa dahil olamadı.

TÜRKİYE’NİN ADAY KADROSU BELLİ OLDU

Kaleci: Ersin Destanoğlu, Sinan Bolat, Uğurcan Çakır

Defans: Zeki Çelik, Mert Müldür, Çağlar Söyüncü, Kaan Ayhan, Merih Demiral, Caner Erkin, Rıdvan Yılmaz

Orta saha: Abdülkadir Ömür, Cengiz Ünder, Berat Özdemir, Berkan Kutlu, Orkun Kökçü, Ozan Tufan, Taylan Antalyalı, Hakan Çalhanoğlu, Kerem Aktürkoğlu

Forvet: Burak Yılmaz, Halil Dervişoğlu, Kenan Karaman, Serdar Dursun

Genç file bekçisi Ersin Destanoğlu ilk kez A Milli takımın kadrosuna dahil oldu. Bu ilk dahil olmada maçta görev alır mı yoksa Stefan Kuntz Uğurcan Çakır ile mi devam eder şimdiden merak ediliyor.