Mehmet Kasapoğlu

Türkiye Spor Organizasyonları Yönünde Ciddi Koronavirüs Önlemleri Aldı

Tüm dünyada etkisini gösteren ve küresel anlamda salgın hastalık ilan edilen yeni tip koronavirüs için Türkiye de önlemini aldı. 1 Mayıs gününe kadar uluslararası spor organizasyonlarına sporcu göndermeme kararı aldı.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle Türkiye, 1 Mayıs gününe kadar uluslararası spor organizasyonlarına sporcu göndermeme kararı aldı. Ayrıca ülkede düzenlenmesi planlanan uluslararası spor organizasyonlarının da yine 1 Mayıs’tan sonraki sürece ertelenmiş oldu.

Alınan kararlarda da özellikle de ülkede ilk kez görülen koronavirüs vakası etkili oldu. Bu durumun ardından derhal önlemini alan Gençlik ve Spor Bakanlığı da, spor organizasyonları bakımında önemli bir karara vardı. 1 Mayıs gününe kadar ertelenen spor organizasyonlarının yanı sıra, yine aynı güne kadar da sporcu gönderiminin durdurulması kararına varıldı.

Açıklama Sosyal Medya Üzerinden Yapıldı

Konuya ilişkin açıklama ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tarafından sosyal medya üzerinden paylaşıldı.

Mehmet Kasapoğlu, yapmış olduğu açıklamada, Çin’de ortaya çık yeni koronavirüs salgının hemen ardından, tedbir amaçlı olarak 1 Mayıs 2020 gününe kadar bazı uluslararası spor organizasyonlarına sporcu gönderilmeme kararının alındığı ve Türkiye’de de düzenlenmesi planlanan uluslararası spor organizasyonlarının da yine 1 Mayıs’tan sonraki sürece ertelenmesine karar verildiği bildirildi.