Türkiye Norveç Maçında Beraberlik, Yönetime Tepki; 1-1

2022 Dünya Kupası Elemeleri heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. G Grubu’ndaki temsilcimiz A Milli Futbol Takımı, Norveç ile karşı karşıya geldi. Elemelerin 7. Hafta maçı için aynı sahada buluşan rakipler, Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda çetin bir mücadele verdiler ve her iki taraftan da birer gol sesi duyuldu.

Temsilcilerimiz hanesine birer puanını eklerken geçtiğimiz 6. Hafta mücadelesinde Hollanda karşısında alamadıkları puanın acısını çıkardılar. A Milli Futbol Takımımız, Hollanda ekibiyle karşı karşıya gelmiş ve 6-1 skoruyla yenilgi yaşayarak elemelerdeki ilk mağlubiyetlerini almışlardı.

Toplamda 12 puana yükselen Milliler, grup içerisinde 3. Sırada yer alarak 7. Haftayı kapattılar. Diğer taraftan Norveç ekibi ise uzun süredir devam ettiği yenilmezlik serisine devam etti ve puanını aldığı 1 puan ile 14’e çıkardı. 7. Haftayı 2. Sırada kapattı.

Tribünlerden Yönetim İstifa Sesleri!

Nefesleri kesen karşılaşmanın ilk golü 6. Dakikada Kerem Aktürkoğlu’ndan geldi. Kerem 5. Kez giydiği formada ilk gol sevincini yaşarken maçın ilk dakikalarında takımını bir adım öne taşımayı başardı.

Berkan Kutlu’da ilk Milli maçına çıkan isim olarak dikkatleri üzerine çekti. İlk 11’de yer almayan Kutlu, 58. Dakikada Ozan Tufan’ın yerine oyuna dahil oldu. Karşılaşmanın bir diğer golü Kristian’dan 41. Dakikada geldi ve ilk yarı bitmeden maçın skor tablosu belli olmuş oldu.

Karşılaşmada başka gol ses duyulmazken maç berabere son buldu ve son 5 maçta 4 kez puan kaybı yaşanılması tribünlerde hareketlilik yaşanmasına sebep oldu. Tribündeki taraftarlar maç sonrası TFF’ye tepki göstererek “yönetim istifa” tezahüratlarında bulundu.

G Grubu Son Puan Durumu

Hollanda ekibi Letonya ile 7. Haftada karşı karşıya geldi ve Letonya’ya bir mağlubiyet daha yaşatarak 3 puanını hanesine ekledi.

Böylelikle gruptaki liderliğini koruyan ekibi 14 puan ile Norveç ve ardından A Milli Futbol Takımımız takip ederken Karadağ ekibi 4. Sırada, Letonya son hafta puan alamayarak 5. Sırada yer aldı.

Cebelitarık ekibi ise bu vakte kadar hiçbir karşılaşmadan puan alamayarak son sırada kendisine yer buldu.