TÜRKİYE NORVEÇ MAÇINA HAZIR

A Milli Türkiye takımımız bu ay 2022 Dünya kupası elemeleri kapsamında karşı karşıya gelecek G grubundaki takımlar ile maçlarını tamamlayıp mayıs ayına kadar dinlenecek.

İlk olarak Hollanda ile karşı karşıya gelen A Milli takımımız Türkiye oldukça başarılı bir performans göstererek sahadan üç puanı alarak ayrıldı. Maç 4-2’lik bir skor ile bitti. Türkiye Hollanda karşısında oldukça baskın ve rakibini izin vermeyen bir oyun kurarak bitirdi. Bu sefer 27 Mart Cumartesi günü Türkiye deplasmanda Norveç ile karşı karşıya gelecek.

Aslında maç Norveç’te oynanacak kendi tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle ülkeye giriş çıkış izni verilmedi için maç bağımsız bir yer olan İspanya’da oynanacak.

Maç için tüm hazırlıklarını yavaş yavaş tamamlayan Milli takım bu maçı kazanmak için sahaya çıkacak ve alacağı 3 puan ile 2. Galibiyeti alma peşinde olacak. Tüm dünya basınına bir kez daha gücünü ve performansını göstermek isteyen Türkiye A Milli Takım Norveç deplasmanından mutlu dönmek için sahada ter dökecek.

ŞENOL GÜNEŞ MİLLİ TAKIMA GÜVENİYOR

Milli takım teknik direktörümüz Şenol Güneş ve öğrencilerine oldukça güveniyor. Özellikle Hollanda maçında müthiş bir performans sergileyen öğrencilerine güveni tam olan Şenol Güneş Norveç maçı içinde öğrencileri ile hazırlıklara başladı. İstanbul Riva‘da yer alan Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp Eğitim Tesisleri’nde yapılan bu ilk antrenmana Şenol Güneş yönetiminde çıkan milli takımımız özellikle ısınma dar alan oyunları pas çalışmaları taktik çalışmaları beş çalışmaları yaparak hazırlıklarını tamamladılar.

Hollanda maçını kazanan Türkiye milli takımımız oldukça moralli olduğu için Norveç maçına da moral yüksek bir şekilde hazırlandı. Norveç maçında kazanarak bir 3 puan daha hanesine yazdırmak isteyen Türkiye Maç için tüm hazırlıkların önce İstanbul’da sonra da İspanya’nın Malaga kentinde tamamlayacak.

MAÇI NEREDE VE SAAT KAÇTA

A Milli Türkiye takımımız 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamındaki Grubu’ndaki takımlar ile karşı karşıya geliyor. İlk olarak Hollanda ile karşı karşıya gelen A Milli takımımız o maçı yendi. Bu sefer Norveç ile karşı karşıya gelecek olan milli takımımız bu maçı da kazanmak istiyor.

Maç 27 Mart Cumartesi günü saat 20.00’de İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak. Maçı her zamanki gibi TRT 1 ekranlarından canlı olarak izleyebilirsiniz.