TÜRKİYE NORVEÇ İLE KARŞI KARŞIYA

A Milli takımımız Türkiye bugün, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de nöbet ile karşı karşıya gelecek. Maç İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan Amine takımız Türkiye İspanya geçti. Özellikle Hollanda maçından sonra iyice hazırlanan ve Hollanda maçında sahaya çıkan ilk 11 için yenileme programını yapan teknik direktörümüz Şenol Güneş bu maçı da kazanarak ülkesine dönmek istiyor.

Norveç ile Türkiye bundan önce dokuz maçta karşı karşıya geldiler. Bu dokuz maçın dördünü Türkiye kazanırken üçünü Norveç kazandı. Kalan iki maçı berabere sonuçlandı. Bugün de onuncu kez karşıya gelecek olan Norveç ve Türkiye maçı İspanya’da oynanacak. A Milli takımımız Türkiye bugüne kadar 89 farklı ülkenin milli takımıyla karşı karşıya geldi. Bu maçların hepsinde 779 gol atan A Milli takılırız Türkiye kendi kalesine de 839 gol gördü.

Hollanda maçında yıldızı parlayan Burak Yılmaz ve Uğurcan Çakır bu maç içinde özel olarak hazırlandım Norveç milli takımı diğer adıyla Vikinglere Karşı galibiyet kazanmak için maça çıkacak olan A Milli takımımız Türkiye tüm hazırlıklarını bu maç için yaptı. Hem İstanbul’da hem de İspanya’da tüm hazırlıklarını tamamlayan milliler bu akşam oynanacak maç için hazırlar.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

NORVEÇ: JARSTEIN, STRANDBERG, LODE, MELING, ÖDEGAARD, BERG, SVENSSON, MIDTSJO, THORTSTVEDT, SÖRLOTH, HAALAND

TÜRKİYE: UĞURCAN, ZEKİ, ÇAĞLAR, O. KABAK, UMUT, OZAN, OKAY, HAKAN, YUSUF, KENAN, BURAK

MAÇI NEREDE VE SAAT KAÇTA

Norveç ve Türkiye maçı 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında oynanacak. Karşılaşma bugün, 27 Mart Cumartesi günü saat 20:00’de başlayacak.

Norveç ile Türkiye bundan önce dokuz maçta karşı karşıya geldiler. Bu dokuz maçın dördünü Türkiye kazanırken üçünü Norveç kazandı. Kalan iki maçı berabere sonuçlandı. Bugün de onuncu kez karşıya gelecek olan Norveç ve Türkiye maçı İspanya’da oynanacak Norveç’in ev sahipliğinde olması gereken maç yeni tip koronavirüs (covid-19) önlemleri nedeniyle İspanya’nın Malaga kentinde oynanacak. Maçı canlı yayında TRT bir ekranlarından izleyebilirsiniz.

Başarılar Türkiye, galibiyet ile dönüp ülkeni gururlandır!