Türkiye Mücadelesine Devam Ediyor

A Milli Futbol Takımı’mız Avrupa düzenlenen büyük organizasyonlarda şu ana kadar beklenen performansı sergileyemedi ve bu yüzden istediği sonuçları henüz alamadı. Hatırlanacağı üzere yakın geçmişte ilk olarak UEFA Uluslar Ligi’nde mücadele eden Türkiye, gruptaki rakipleri Macaristan, Rusya ve Sırbistana karşı istediği sonuçları alamadığı için gruptan çıkamamıştı.

Bu organizasyona erken veda eden A Milli Futbol Takımı’mız, daha sonra Covid-19 nedeniyle 1 yıl ertelenen EURO 2021’de mücadele etmeye başladı. Burada ise İtalya, Galler ve İsviçre gibi takımlar ile eşleşen Türkiye, ne yazık ki aldığı sonuçlar neticesinde bu organizasyonda da gruptan çıkamadığı için erken bir veda yaşamıştı.

Bu önemli turnuvaların yanı sıra Türkiye, bir süredir 2022 Dünya Kupası’na gidebilmek için mücadele etmeye devam ediyor.

Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası Elemelerindeki Maçları

2022 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında maçlar oynamaya devam eden A Milli Futbol Takımı’mız bilindiği üzere G Grubu’nda mücadele ediyor. Türkyie’nin bu gruptaki rakipleri ise Hollonda, Norveç, Karadağ, Letonya ve Cebelitarık olmuş durumda.

Hatırlanacağı üzere eleme maçlarına iyi bir başlangıç yapan Türkye, ilk maçlarda güçlü rakipleri Hollanda ve Norveç’i mağlup etmişti. Daha sonra oynadığı görece daha güçsüz rakipleri Letonya ve Karadağ’a karşı ise sahadan öne geçmesine rağmen beraberlikle ayrılmıştı.

Ardından deplasmanda Cebelitarık’ı mağlup eden A Milli Futbol Takımı’mız, ilk beş maçını mağlubiyetsiz kapatmıştı. Daha sonra başlayan rövanş mücadelelerinde ise Türkiye, altıncı maçında bu kez Hollanda’ya deplasmanda farklı mağlup olmuştu.

Ardından yine rövanş maçlarından önce Norveç’i kendi sahasında konuk eden e rakibi ile berabere kalan A Milli Futbol Takımı’mız daha sonra deplasmanda son dakika golüyle rakibi Letony’yı mağlup etmişti. Türkiye, 2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’ndaki kalan iki maçını ise önce kendi sahasında Cebelitarık ile daha sonra ise deplasmanda Karadağ ile oynayacak.

Hala şansı olmasına rağmen gruptan birinci olarak çıkmasının oldukça zor görüldüğü Türkiye’nin hedefi grubu ikinci sırada tamamlayabilmek. İkinci sıradaki Norveç ile arasında iki puan fark bulunan A Milli Futbol Takımı’mız, son maçlarında Norveç’in puan kaybetmesini bekleyecek.

Bilindiği üzere Norveç ise kalan maçlarından birini Hollanda ile diğerini ise Letonya ile oynayacak.

Türkiye’nin Muhtemel 11’i

2022 Dünya Kupası G Grubu’ndaki mücadelesine devam eden A Milli Futbol Takımı’mız, sıradaki maçını kendi sahasında Cebelitarık ile oynayacak. İki takım arasındaki bu mücadele 11 Kasım Perşembe günü saat 20:00’de oynayacak. Bu mücadelede takımlar, Süper Lig ekiplerinden Medipol Başakşehir’in sahası olan Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynayacak.

Öte yandan teknik direktör Stefan Kuntz yönetimindeki Türkiye’nin sakatlıklar olmaması dışında Uğurcan Çakır, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Zeki Çelik, Caner Erkin, Berat Özdemir, Cengiz Ünder, Orkun Kürkçü, Hakan Çalhanoğlu, Kerem Aktürkoğlu ve Burak Yılmaz 11’i ile sahaya çıkması bekleniyor.