TÜRKİYE HOLLANDA’YI DÖRT GOLLE YENDİ

A Milli Türkiye takımımız 2022 Dünya Kupası elemeleri kapsamında ilk olarak Hollanda ile karşı karşıya geldik. Son olarak 2020 yılının kasım ayında sahaya çıkan A Milli takımımız tam 125 gün sonra 2021’in ilk maçına çıktı. A Milli takımımız Hollanda karşısında müthiş bir performans sergiledi. Maçın sonucu 4-2 bitti. G Grubu’ndaki maçlara galibiyetle başlayan ve açılışı galibiyetle yapan milli takımımız bu ay oynanacak olan diğer iki maçı da kazanarak üçer puanları toplamak istiyor.

MİLLİ TAKIMDA BURAK YILMAZ FARKI

A Milli takımımız İstanbul’da, Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanan ve ev sahipliğinde Türkiye’nin güçlendi Türkiye Hollanda maçını oldukça iyi bir sonuç ile kazandım. Maçın yıldız isimlerinden birisi şüphesiz ki golleriyle maçı kazanmamızı sağlayan Burak Yılmaz ve aynı zamanda da özellikle maçın ikinci yarısında Hollanda’nın ataklarına karşı ve uzatmalarda gelen penaltı vuruşunu karşılayan toplara geçit vermeyen kalecimiz Uğurcan Çakır.

Maçın ilk golü 15. dakikada Burak Yılmaz’dan geldi. Türkiye oldukça baskın ve sahaya hakim bir şekilde oyununu ilk dakikadan son dakikaya kadar sürdürdü. Maçın ikinci golü 34. dakikada penaltıdan geldi. Ben altı vuruşunun başına da Burak Yılmaz geçti ve Burak Yılmaz 34. dakikada ikinci golü de atmış oldu. Maçın ilk yarısı 2-0’lık skor ile tamamlandı. Devre arasına milli takımımız oldukça moralle girdi.

Maçın ikinci yarısı yine Türkiye’nin oldukça baskın olduğu bir oyun ile başladı. Hollanda kendisinden beklenenin aksine oldukça düşük bir performansla sahada varlığını sürdürdü. İkinci yarının daha ilk başında 46. dakikada bu sefer golün arkasında Hakan Çalhanoğlu vardı. Hakan’ın vuruşu gol oldu ve skor 3-0 oldu.

46. dakikadan sonra bir süre maçta gol olmadı. Fakat 75. ve 76. dakikada Hollanda’nın üst üste gelen atakları ile fark birdenbire düştü. Hollanda 75. dakikada 76. dakikada iki gol atarak birden skoru 3-2’ye çıkardı. 75. Dakikada Davy Klaassen ve 76. Dakikada Luuk de Jong golü atan isimlerdi.

UĞURCAN ÇAKIR YILDIZLAŞTI

Kalecimiz Uğurcan Çakır maçın artık 76. dakikasından sonra kendisine daha çok asıldı ve sonrasında gelen tüm pozisyonları kurtardı. 81. dakikada Burak Yılmaz bir gol daha attı ve aslında maçın sonucunu belirleyen gol. Skor artık 81. dakikada dört giydi. Maçın 90 + dördüncü dakikasında Hollanda penaltı kazandı. Oldukça heyecanlı 1 dakika olan penaltı dakikasında Uğurcan Çakır gelen şutu müthiş bir şekilde kurtardı ve Hollanda’nın gol atmasına izin vermedi.

Maç Türkiye’nin üstünlüğünde bitti. A Milli takımımız Şenol Güneş ile birlikte müthiş bir Performans sergiledi ve Norveç maçında da aynı performansı sergilemekte sağda da ayrıldı.