Türkiye Hollanda Karşısında Deplasmanda Mücadele Edecek

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda mücadele eden Türkiye, 7 Eylül Salı günü deplasmanda güçlü rakibi Hollanda’ya konuk olacak. Hatırlanacağı üzere taraflar arasındaki ilk maçı A Milli Futbol Takımı’mız 4 – 2 kazanmıştı. Bu rövanş mücadelesi ise Johan Cruyff Stadı’nda saat 21.45’te oynanacak.


Bu kiritik maça ev sahibi Hollanda’nın rakibi Türkiye karşısında Bijlow, Dumfries, De Ligt, Van Dijk, Blind, De Jong, Klaassen, Wijnaldum, Bergwijn, Berghuis ve Memphis 11’i ile maça başlaması bekleniyor. Öte yandan A Milli Futbol Takımı’mızın ise rakibi Hollanda karşısında Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Mert, Okay, Cengiz, Yusuf, Hakan, Kenan ve Burak 11’i ile sahaya çıkması bekleniyor.

Türkiye’nin Şimdiye Kadar Almış Olduğu Sonuçlar

2022 Dünya Kupası Elemeri’nde G Grubu’nda mücadele eden Türkiye, ilk maçta kendi sahasında güçlü rakibi Hollanda’yı konuk etmiş ve sahadan 4 – 2’lik galibiyet ile ayrılmıştı. Daha sonra grupta ikinci maçını deplasmanda Norveç’e karşı oynayan A Milli Futbol Takımı’mız rakibini 3 – 0 mağlup ederek 2’de 2 yapmıştı.


Ardından gruptaki üçüncü maçında kendi sahasında Letonya’yı konuk eden Türkiye, 3 – 0 öne geçtiği maçtan 3 – 3’lük beraberlik ile ayrılmıştı. Daha sonra gruptaki dördüncü maçında kendi sahasında Karadağ’ı konuk eden A Milli Futbol Takımı’mız, yine 2 – 0 öne geçtiği bir maçtan 2 – 2’lik beraberlikle ayrıldı. Son olarak gruptaki beşinci maçında Cebelitarık’a konuk olan Türkiye, bu maçtan ise 3 – 0 galip ayrılmayı başardı.


Türkiye, G Grubu’nda 3 galibiyet, 2 beraberlik yani 11 puan ile zirvede yer alıyor. Hollanda ise 10 puan ile ikinci, aynı puandaki Norveç ise üçüncü sırada yer alıyor.

Millilerimizin Gruptaki Kalan Maçları

Dünya Kupası Elemeleri G Grubu’nda Türkiye, gruptaki kalan maçlarını sırasıyla 8 Ekim tarihinde kendi sahasında Norveç ile oynayacak. Diğer maçını ise 11 Ekim tarihinde deplasmanda Letonya’ya karşı oynayacak. Ardından 13 Kasım tarihinde kendi sahasında Cebelitarık’ı konuk edecek olan A Milli Futtbol Takımı’mız, G Gurubu’ndaki son maçını ise deplasmanda Karadağ’a karşı oynayacak.