TÜRKİYE HOLLANDA İLE KARŞI KARŞIYA

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde G grubunda olan Türkiye yarın, 24 Mart Çarşamba günü Hollanda ile karşı karşıya gelecek. A Milli takımımız mart ayında üç farklı maça çıkacak ve bu üç maçı da kazanarak oldukça iyi bir ilerleme kat etmek istiyor.

Performans konusunda sıkıntı yaşamayan A Milli takımımızın oyuncuları ise hem Süper Lig takımından gelen oyuncular hem de Avrupa’ya gönderdiğimiz Avrupa’da oynayan oyuncular. Karşılaşma yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de başlayacak. Türkiye ve Hollanda maçı Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak. Maçı her zamanki gibi milli maçların yayıncısı olan TRT bir üzerinden naklen izleyebilirsiniz.

TÜRKİYE KESİN GALİBİYET ARAYACAK

Hollanda ile karşılaşacak olan Türkiye 2021 yılındaki ilk milli maçına çıkacak.2022 FIFA Dünya Kupası elemeleri maçlarının oynandığı şu günlerde Türkiye G grubunda yer alıyor. Türkiye’nin milli maç mücadelesi, Dünya Kupası mücadelesi 98 yıl öncesine kadar dayanıyor. A Milli takımımız Türkiye bu 98 yılda toplamda 586 maç oynadı. Bu 586 maçın 313’ü resmi maçta 273’ü ise özel maçta. 586 maçta Türkiye biri hükmen galibiyet olan 222 galibiyet kazandı. 140 beraberlik sonucu ile sahadan ayrıldı ve 224 yenilgi alarak sahadan ayrılmak durumunda kaldı.

Bir hükmen galibiyet hikayesi ise şöyle; 2015 yılında Yunanistan ile karşı karşıya gelen Türkiye maçı aslında golsüz eşitlik, beraberlikle tamamlamıştı. Fakat daha sonrasında yapılan incelemeler sonucunda Yunanistan’ın hatalı bir oyuncu ile sahaya çıkmasından dolayı A Milli takımımız Türkiye 3-0’lık skor ilke hükmen galip oldu.

A Milli takımımız Türkiye yarın, 24 Mart Çarşamba günü Hollanda ile karşı karşıya geldi maçı kazanmak istiyor. Mart 2021 içerisinde üç maça çıkacak olan Türkiye Hollanda ile açılışı galibiyetle yapma peşinde. Hollanda ile karşılaştıktan sonra ameli takımımız Türkiye Norveç ve Letonya karşı karşıya gelecek.

Son olarak Fransa’nın milli maçlara gidecek olan futbolcularına AB ülkesi olmayan milli maç oyuncularının ülkeden ayrılmasına yasak koymasından sonra kısa süreli bir kaos yaşandı. Türkiye futbol federasyonu Fransa ile iletişime geçti Fransa’da oynayan milli oyuncularını özel uçakla İstanbul’a getirtti.

Fransa’da oynayan milli oyuncularımız aynı zamanda da Süper Lig yarışı nda oldukça başarılı takımlarda oldukça başarılı performanslar sergileyen milli oyuncularımız milli takımın kadrosunda yer aldılar. Şenol Güneş yönetimindeki A Milli takımımız nasıl bir ilk 11’de sahaya çıkacak nasıl bir performans sergileyecek lan ve nasıl bir aksiyon alacaklar şimdiden merak ediliyor.

MAÇ NEREDE VE SAAT KAÇTA

2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde grubunda olan Türkiye yarın, 24 Mart Çarşamba günü saat 20:00’de Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Maçı canlı yayına TRT bir üzerinden izleyebilirsiniz. Maç Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul Atatürk olimpiyat Stadı’nda oynanacak.

Maçın hakemlik görevini ise İngiltere futbol Federasyonu’ndan Michael Oliver üslenecek. Onun yardımcıları ise, Stuart Burt ve Simon Bennet olacak. 4. Hakem de Paul Tierney olacak.