Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Acı Haber

Türkiye Futbol Federasyonu’nun son acı haberi hakemlerimiz oldu. Kahramanmaraş depreminde kaybettiğimiz sporcularımızdan sonra yeni haber hakemlerimiz oldu. Türkiye Futbol Federasyonu, Kahramanmaraş depreminin ardından 5 hakem ve 1 gözlemci için baş sağlığı dileyerek vefatlarını duyurdu.

Hakem Furkan Kürşad Demir, Hakem Hasan Bihan, Yardımcı Hakem Eyyup Saydam, Aday Hakem Cevher Çakmak, Aday Hakem Ceren Çakmak ve Gözlemci Cevdet Karakurt için bizde ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

İşte O Hakemlerimiz ve Gözlemcimiz

Furkan Kürşad Demir, Kahramanmaraş il hakemidir. 2017’de başladığı hakemlik kariyerinde ilk sahaya Bölgesel Gelişim U15 Ligi’nde 2. yardımcı hakem olarak Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraş Spor ile Bıtexen Van Spor Futbol Kulübü karşılaşmasında çıkmıştır. Kadınlar 2. Ligi’nde 1. yardımcı hakem olarak sahaya çıkan Furkan Kürşad Demir, 2018 yılında Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’de 4. hakemlik yapmıştır. Toplamda 13 maçı hakem olarak yönetmiştir. Son maçına 28 Ekim 2018 yılında Spor Toto Bölgesel Gelişim U17 Ligi’nde Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraş Spor ile Şanlıurfaspor karşılaşmasında 1. yardımcı hakem olarak çıkmıştır.

Hasan Bihan, Hatay il hakemidir. Eyyup Saydam, Hatay’da bölgesel yardımcı hakemdir. Toplamda 28 maçta yardımcı hakemlik yapmış olan Eyyup Saydam, ilk maçına 2018 yılında Spor Toto Gelişim Elit U14 Ligi’nde 2. yardımcı hakem olarak Atakaş Hatayspor ile Entegre Solar Elazığspor karşılaşmasında çıkmıştır. 2020’de Kadınlar 3. Ligi’nde 2. yardımcı hakemlik yapmıştır. 2021 yılında Bölgesel Amatör Lig’de yardımcı hakemlik yapmıştır. En son 28 Ocak 2023 tarihinde U19 Elit A Lig’inde Atakaş Hatayspor ile Corendon Alanyaspor karşılaşmasında 1. yardımcı hakem olarak sahaya çıkmıştır.

Cevher Çakmak ve Ceren Çakmak kardeşler ise Hatay’da aday hakemlerdi. Henüz maç yönetmemişlerdi. Gözlemci Cevdet Karakurt, klasman dışı il gözlemcisiydi. Gaziantep doğumlu olup bölgesi Adana idi. Gaziantep ili il gözlemcisi Cevdet Karakurt, eşi ve kızları ile enkaz altında hayatlarını kaybetti.

Kayıplarımız…

Daha birçok maça çıkacak olan hakemlerimiz, gözlemcimiz ve sporcularımız ne yazık ki bir afet sonrası hayatlarını kaybettiler. Bu acı dolu günlerimizi en kısa zamanda geride bırakmayı beklediğimiz şu günlerde spor camiamızdan verdiğimiz kayıplarla derin yaralar alıyoruz. Birlik ve beraberliğin afet döneminde sürdüğü gibi geri kalan zaman dilimlerinde de var olmasını diliyoruz. Sadece kötü günlerde değil iyi günlerde de birleşebilmeyi istiyoruz. Bu afet ile birçok tecrübe edindik. Birlik ve beraberliğin mümkün olabildiği renklerin bir öneminin olmadığı şu günleri geride bıraktığımızda da aynı şekilde devam edebilmeyi istiyoruz. Spor karşılaşmalarımızda rekabetin olduğu ama kavganın olmadığı saygı dilinin konuşulduğu adil, barış ve başarı dolu bir spor yılı diliyoruz.

Biz birlik ve beraberlik içinde güzeliz…