Türkiye Futbol Federasyonu ve Digitürk beIN Media Group Barıştı

Türkiye Futbol Federasyonu, süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digitürk beIN Media Group ile 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalandığı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre beIN Media Group, 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalandığını açıklandı.

Protestolar her takımda büyük bir etki gösterdi ve bu yüzden taraflar kısa sürede anlaştılar. Protesto süreci maçlara yansıyınca özellikle yayımcı kuruluş geri adım atmak zorunda kaldı.

Digitürk beIN Media Group Protestolara Dayanamadı

Yapılan açıklamaya göre, beIN Media Group, 2020 – 2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarını TFF’ye yatırdı. TFF’nin kulüplerin hak ettiklerinin yeni yılda hesaplanacağını belirtildi.

Anlaşma sağlanana kadar protestolara devam edeceklerini belirten Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz haftalarda iki maçta protesto yaptı. Maçın başlama düdüğü çalındıktan sonra maça başlamayan ve sahada bir dakika boyunca hareketsiz bir şekilde duran futbolculara tribün ve protokolde yer alan izleyicilerinde alkışlarla protestoya destek vermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Anlaşma Açıklaması

TFF’den yapılan açıklamada yayıncı kuruluş Digitürk beIN Media Group ile 2020 – 2021 sezonu için sözleşme imzalandığını ve kulüpler hak ettiklerini yeni sezonda hesaplayarak yatıracaklarını açıkladı. Açıklamanın devamında Türkiye Futbol Federasyonu; “Türkiye Futbol Federasyonu ile Süper Lig ve TFF 1. Lig yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk beIN MEDIA GROUP arasında 2020-2021 sezonuna ilişkin sözleşme imzalanmıştır.

17 Kasım’daki mutabakat anlaşmasının ardından yapılan görüşmeler sonucunda, devam etmekte olan 2020-2021 sezonuna ilişkin anlaşılan ilk taksit tutarı Federasyonumuza bugün ödenmiş olup, kulüplerimizin hakedişleri yarın itibari ile hesaplarına yatırılacaktır. 

İş ortağımız Digiturk ile yapılan görüşme sürecine katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Digiturk ve beIN MEDIA GROUP CEO’su Sayın Yousef Al-Obaidly’e, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Sayın Mehmet Sepil, 1. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Sayın Murat Sancak, 2 ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can ve tüm kulüp başkanlarımıza, Covid-19 salgının etkileri nedeniyle olağanüstü dönemden geçtiğimiz günlerde gösterdikleri sabır ve iş birlikleri için teşekkür ediyoruz

Türk futboluna uzun yıllardır kaynak aktaran Digiturk ile imzalanan sözleşmenin futbolumuz ve kulüplerimiz için hayırlı olmasını diler, kamuoyunun bilgisine sunarız.” İfadelerine yer verildi.