TÜRKİYE EURO 2020’DE GALLER MAÇINDA

Avrupa Futbol Şampiyonası diğer bir adıyla EURO 2020 heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Her gün farklı grupların eleme maçları oynanıyor.

Bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19.00’da A grubunun iki takımı karşı karşıya gelecek. Türkiye ve Galler’in karşı karşıya geleceği karşılaşma bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşam saat 19:00’da başlayacak ve Bakü’de oynanacak.

TÜRKİYE EURO 2020’YE VEDA ETMEK İSTEMİYOR

A Milli takım Türkiye Euro 2020’ye erken bir şekilde veda etmek istemiyor. Euro 2020 kapsamında oynanan açılış maçında İtalya ile karşı karşıya gelen Türkiye milli takımı rakibine 3-0 yenildi. Kendi kalesinde üç gol görüp rakibinin kalesine bir gol bile atamayan Türkiye milli takımı oldukça kötü bir açılış maçına çıktı.

Güçlü rakibi ile oynadığı bu maçta istediği performansı sergileyemeyen Türkiye milli takımı maçtan yenilerek ayrıldı. Maçın son dakikalarında ofansif bir oyun anlayışına başlayan Türkiye milli takımı 90 dakikayı golsüz bir şekilde tamamladı.

İtalya karşılaşmasında yenilen Türkiye milli takımı şu an için kendi grubunun son sırasında yer alıyor. Kendi grubunda, ağa grubunda İtalya üç puanla birinci sırada, İsviçre bir puanla ikinci sırada, Galler bir puanla üçüncü sırada ve Türkiye puansız bir şekilde son sırada yer alıyor. Bu akşam karşılaşacağı rakibi Galler ilk maçında İsviçre ile karşı karşıya geldi. İsviçre ile berabere kalan Galler bir puanı alarak üçüncü sıraya yerleşti. Türkiye milli takımı Galler karşısında en iyi performansını sergileyerek bu maçı kazanmak zorunda.

Türkiye milli takımı, bizim çocuklar Euro 2020 heyecanına devam etmek gruptan çıkabilmek için planlar yapmaya başladı. Şu an kendi gruplarında sıfır puanla son sırada yer alan Türkiye milli takımı Galler karşısında maç kazanmak ve puan almak zorunda. Gruptan çıkabilmek için İsviçre maçı öncesi son maçına çıkacak olan Türkiye milli takımı vakitte oynanacak olan son iki maçını kazanmak zorunda. Hem rakibi Galler ve sonrasında oynayacağı rakibi İsviçre maçında en iyi performansını sergilemek zorunda olacak olan Türkiye milli takımı Euro 2020’de kalıcı olmak istiyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore