Türkiye Dünya Kupasında Grup İkincisi

A Mil Futbol takımımız Dünya Kupasındaki yolcuğunda G grubunu ikinci olarak tamamladı. Play-off’lara kalan Türkiye’nin 2022 Dünya Kupası macerasının bütün detaylarına sitemizden ulaşabilirsiniz.

G grubundaki ilk 6 maçını Şenol Güneş’le ve son 4 maçını Stefan Kuntz ile tamamlayan Türkiye 10 karşılaşmada sadece bir kere yenildi. 6-1’lik Hollanda mağlubiyetinden sonra teknik direktörlük görevinden istifa eden Şenol Hoca’nın yerine milli takımımızın başına Stefan Kuntz geçti.

Şenol Güneş’in yönetimi çokça taraftarlar tarafından eleştirildikten sonra milli takımda yönetim değişikliği oldu. TFF tarafından Stefan Kuntz’a götürülen teklifi kabyl eden deneyimli Alman teknik adam Stefan Kuntz ile Türkiye g grubundaki son dört karşılaşmasını da tamamladı.

Türkiye’nin G Grubu Karnesi

Bazı maçlarda oyuncuların ve teknik ekibinin sürekli eleştirildiği A Milli Futbol takımımız son mücadelelerde istikrarlı bir performans ortaya koydu. Özellikle Alman teknik kaptan Stefan Kuntz’un teknik direktörlük yapmaya başlamasından sonra Türkiye’nin Dünya Kupası performansında gözle görülür bir iyileşme oldu.

G grubuyla Dünya Kupası yolcuğuna başlayan kırmızı-beyazlı A Milli Futbol takımımız gruplardan çıkabilmek için toplam 10 karşılaşma oynadı. 5 takımın bulunduğu gruplarda birinciler 2022 Dünya Kupasına doğrudan katılırken ikinciler ise play-off oynayacaktı.

Hedeflerin G grubu birinciliği olduğu milli takımızda evdeki hesap çarşıya uymadı. Şenol Güneş yönetiminde üst üste gelen beraberliklerden dolayı iyice bunalan Türkiye, Güneş ile en son çıktığı Hollanda karşılaşmasında ise sahadan 6-1 yenik ayrıldı.

Bu karşılaşmadaki mağlubiyetten sonra işini iyice zora sokan milli takımımız için farklı çözümler aranmaya başladı. Şenol Güneş teknik direktörlük görevinden istifa ettiğini duyurdu. TFF ise Şenol Hocanın yerine Alman ekip ve teknik direktör Stefan Kuntz ile anlaştı.

Kalan son dört maçı kazanarak grubu lider tamamlamayı planlayan Stefan Kuntz ise Norveç’le çıktığı ilk karşılaşmasında beraberlikle sahadan bir puanla eve dönmek zorunda kaldı.

Stefan Kuntz Son Üç Maça Hazırlıklıydı

Norveç’in evinde oynanan ve 1-1 biten karşılaşmadan sonra takıma tamamen alışan Stefan Kuntz teknik kabiliyetine sahaya yansıtarak Türkiye’nin kalan üç maçı kazanmasını sağladı. Stefan Kuntz ile G grubunda 3 galibiyet ve 1 beraberlik alan Türkiye’nin maç detaylarını sitemizde bulabilirsiniz.

G grubunun liderliğini kıl payı Hollanda’ya bırakan Türkiye 2022 Katar yolunda şansını play-off’larda arayacak. Grup ikincilerinin play-off oynayacağı 2022 Dünya Kupası play-off kuraları ise 26 Kasım’da çekilecek.

Kırmızı-beyazlı A Milli takımımızı her senaryoya hazırlamayı planlayan Setan Kuntz ile milli takımımız play—off’larda yoluna devam edecek.

Stefan Kuntz’la Son 4 Maç Detayı

Kuntz ile Türkiye toplam 10 puan topladı ve henüz hiç yenildi almadı. İşte Kuntz ile çıkılan maçların sonuçları:

8 Ekim 2021: Türkiye 1 – 1 Norveç

11 Ekim 2021: Letonya 1 – 2 Türkiye

13 Ekim 2021: Türkiye 6 – 0 Cebelitarık

16 Ekim 2021: Karadağ 1 – 2 Türkiye