Türk Telekom – Limoges Karşılaşması 76-73

Türkiye’yi FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Türk Telekom, G Grubu’ndaki üçüncü maçında Limoges’i sahasında konuk etti. Maçtan 76-73 galip ayrılan taraf Türk Telekom oldu. Limoges ekibi ise mağlubiyet alarak sahadan ayrıldılar. FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı üçüncü maçtan ikinci galibiyetini aldı ve liderliğe yükselen isim oldu. Karşılaşmada skorer ismi ise 18 sayı ile Sam Dekker oldu.

Karşılaşma Özeti

Temsilcimiz Türk Telekom, maça Kamar Baldwin, Sam Dekker, Muhammed Muhammed Baygül, Michael Eric, Kylie Wiltjer beşiyle çıktı. Maça hızlı bir başlangıç yapan Türk Telekom, Sam Dekker ve Michal Eric’in elinden bulduğu sayılarla 6-2 öne geçti. Türk Telekom, ilk beş dakikayı 10-9 önde tamamlamayı başardı. Periyodun sonlarına doğru Kylie Wiltjer ve Can Korkmaz arka arkaya üçlükler buldu ve skoru 25-21 Türk Telekom lehine çevirdi.

Türk Telekom ikinci çeyrekte organize hücumlarla sonuca giderken, uzun oyuncularından hiç yararlanamadı. Periyot genelinde skor farkı 3’ten aşağıya hiç düşmedi. Son bölümde temsilcimiz devreye 9 sayı fark il önde girmeyi başardı.

Üçüncü çeyrekte iyi oyun sergileyen başkent ekibi, skoru belirli bir aralıkta tutmayı başardı. Dar bir rotasyonda oyunculardan maksimum verim aldı. Kaptan Muhammed Baygül’ün performansı ile sonuca gidildi. 25. Dakikada 50-42 öne geçen Türk Telekom çeyreği 62-51 galibiyet ile bitirdi.

Son bölümde konuk ekip, peş peşe üçlükler buldu ve farkı kapattı. Maç bitimine 30 saniye kala Türk Telekom’un ABD’li yıldız Sam Dekker maça damgasını vuran isim oldu. 11 saniye kala üçlük ile takımı öne geçiren Dekker birkaç saniye sonra topu Erdi Gülaslan’a bıraktı. Maçtan 76-73 galip ayrılan taraf Türk Telekom oldu.

Limoges ekibi ise mağlubiyet alarak sahadan ayrıldılar. FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde çıktığı üçüncü maçtan ikinci galibiyetini aldı ve liderliğe yükselen isim oldu. Karşılaşmada skorer ismi ise 18 sayı ile Sam Dekker oldu.

Karşılaşma Detayları

Karşılaşma Ankara Spor Salonu’nda hakem Georgios Poursanidis (Yunanistan), Luis Castillo (İspanya), Valerio Grigioni (İtalya) yönetiminde oynandı.

Taraflarda yer alan isimler;

Türk Telekom Baldwin 10, Muhammed Baygül 2, Dekker 18, Wiltjer 12, Eric 16, Erdi Gülaslan 2, Can Korkmaz 16, Batuhan Acar, Göktuğ Baş

Limoges: Ginyard 10, İnvernizzi 7, Lang 16, Boutsiele 11, Scrubb 21, Mbala 4, Crusol, Paumier 4

1. Periyot: 25-21

Devre: 42-33

3. Periyot: 61-51