THY Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı Galibiyet Serisinde

Avrupa liginde namağlup unvanını kaybetmeyen Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, 2021 CEV Challenge Kupası son 16 turunda İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın Las Palmas şehrinde bulunan Centro Insular de Deportes’te, Romanya temsilcisi C.S.M. Lugoj ile karşılaştı.

İspanya takımı 3-0 mağlup eden Türk Hava Yolları Spor Kulübü Voleybol Takımı namağlup serisine devam etti ve adını kupadaki son 8 takım arasına yazdırmayı başardı.

Son 16 Tur Maçında Galip Oldular

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, 2021 CEV Challenge Kupası son 16 turu maçından da galibiyet ile ayrıldı. C.S.M. Lugoj’u 25-5, 25-19 ve 25-11’lik set skorları ile 3-0 şeklinde galip geldi. Karşılaşmanın en skorer ismi ise toplam 19 sayı ile birlikte Ebrar Karakurt oldu. Polen Ünver ise 15 sayı, Daly Santana 7 sayı, Özge Nur Çetiner ise 6 sayı ile temsilcimiz takıma katkı sağladı.

2021 CEV Challenge Kupası’nda Kıyasıya Mücadele

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı, çeyrek final maçını 19 Aralık Cumartesi günü TSİ 20.00’da İspanya’ya bağlı Kanarya Adaları’nın Las Palmas şehrinde Centro Insular de Deportes’te karşılaşacak.

Türk Hava Yolları Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı ise tek maç üzerinden oynanacak olan çeyrek final etabını geçmesi durumunda 2021 CEV Challenge Kupası’nda adını ikinci kez son dört takım arasına yazdırarak, yarı finale yükselmesi bekleniyor.

Türk Hava Yolları Kadın Voleybol Takımı, İspanya takımını karşısında 3-0 galibiyet yaşadı. THY, genel sekreter Ramazan Yıldırım karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu.

Ramazan Yıldırım: “Takım olarak oldukça yoğun bir tempo içerisindeyiz ancak şu ana kadar olan süreci çok iyi yönettik. Misli.com Sultanlar Ligi için koyduğumuz hedefleri gerçekleştirmek adına çok kritik maçlar kazandık. İlk dört takım arasına girebilmek için zorlu bir mücadelenin içerisinde olduğumuzu biliyor ve buna göre çalışıyoruz.

Bir diğer hedefimiz 2021 CEV Challenge Kupası‘nı kazanmak. Takım olarak çok önemli bir sürecin içerisindeyiz. Adım adım ilerleyip, iki maçı da kazanarak, yarı finale yükselmeyi istiyoruz. Geçtiğimiz sene yarım kalan şampiyonluk hedefimizi inşallah bu sene tamamlayacağız” dedi.

İspanya takımı 3-0 mağlup eden Türk Hava Yolları Spor Kulübü Voleybol Takımı namağlup serisine devam etti ve adını kupadaki son 8 takım arasına yazdırmayı başardı.