TÜRK FUTBOL TARİHİNE DAMGA VURAN KAVGALAR 2

Türkiye Futbol Tarihi, yıllardır birçok takım içi kavgaya tanıklık etti. Kimi zaman yeşil sahalarda vuku bulup seyircilerin önünde yaşanırken, kimi zaman antrenman ya da kamp odalarına kadar taşındı.

Biz de futbol tarihimize adını yazdıran bu kavgaları sizin derledik. İlk yazımızda Galatasaray ve Beşiktaş ağırlıklı olarak epik haline gelen kavgaları derlerken bu yazımızda da Fenerbahçe cephesini ön plana aldık.

Fenerbahçe Cephesinde Yaşanan Kavgalar

Fenerbahçe cephesinde gerçekleşen büyük kavgalardan biri de 2008 – 2009 sezonunda Emre Belözoğlu ve Deivid de Souza arasında yaşandı. Beşiktaş ile derbi mücadelesine çıkan Fenerbahçeli futbolcular Emre ve Deivid arasında ilk yarıda sözlü tartışma yaşandı.

İkinci yarının başlarında ikili arasındaki gerginlik giderek büyüdü ve tartışma oyunun durmasına sebep oldu. Oyun arkadaşlarının araya girerek ikiliyi ayırma çabaları yeterli olmadı.

Yaşanan bu tartışma Deivid adına son olmadı ve antrenman sırasında Uğur Boral ile de bir kavga yaşadı. Takımın antrenmanın son bölümünde çift kale maç yaptığı esnada sözlü tartışma yaşayan ikilinin kavgası giderek büyüdü. Birbirine giren Deivid ile Uğur’u takım arkadaşları ayırdı.

Sarı lacivertli ekipte yaşanan bir diğer kavga ise Uğur Boral ve Mateja Kezman arasında geçti. 2006 – 2007 sezonu öncesinde Sparta Prag ile oynanan hazırlık maçı sırasında pas verme yüzünden ikili arasında bir tartışma yaşandı. Sahada başlayan mücadele soyunma odasına kadar taşındı. Kavgaya dönüşen sözlü tartışmada iki oyuncu birbirine kramponlarını fırlattı.

Sabri – Melo Kavgasının Bir Örneği Trabzonspor’da Yaşandı

Sabri ile Melo arasında yaşanan gerginliğin bir benzeri de Trabzonspor’da yaşandı. Maç esnasında gerilen Colman’ı sakinleştirmeye çalışan Mustafa Yumlu’ya Arjantinli futbolcunun cevabı ise tokat oldu.

Denizlispor’un En Ünlü Kavgası

Takım içerisinde yaşanan en ünlü kavgalardan biri de Denizlispor’da yaşandı. Türkiye Kupası için karşı karşıya gelen Fenerbahçe – Denizlispor mücadelesinde, yeşil siyahlı oyuncuların arasında bir tartışma başladı.

Denizlispor Kaptanı Tolunay, takımın kalecisi olan Abdoulaye’nin üzerine doğru yürüdü ve takım arkadaşına saldırmaya başladı. Tolunay, önce yumrukla saldırdığı takım arkadaşına daha sonra kafa attı. Yaşanan bu kavgadan sonra Tolunay, hakemden gördüğü kırmızı kart yüzünden mücadeleye devam edemedi.