Tuncay Şanlı

Tuncay Şanlı Fenerbahçe’ye İlişkin Değerlendirme Yaptı

Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından biri olan Tuncay Şanlı, sosyal medya üzerinden canlı yayın bağlantısına katıldı. Sarı lacivertli takımdan teklif almadığını belirten eski futbolcu, göreve ise her zaman hazır olduğunu ekledi.

Fenerbahçe formasını giyen efsane futbolcularından biri olan Tuncay Şanlı, sarı lacivertli takımın teknik direktör adaylarını da değerlendirdi.

Pozitif olmaya devam edeceklerini, imkanlar dahilinde de evde kalmaya çalıştıklarını ekleyen eski futbolcu, bu dönemin kolay bir süreç olmadığının da altını çizdi.

Ülke olarak ise, Türkiye’nin daha zeki olduğuna dikkat çekerek, unutulan şeylerin de bu dönemde hatırlandığını ifade etti.

Sezona ilişkin değerlendirme de bulunarak, önceki yıla göre daha fazla rekabet olduğunu ve sezonun daha renkli olduğunu vurguladı. Anadolu kulüplerinin yerli oyunculara güvenmesinin de bu süreçte rekabeti artırdığına dikkat çekti.

Büyük Camiaları Yönetmek Kolay Değil

Yerli oyunculara verilen değerin artırılması ile, yeteneklilerin de su üzerine çıktığını ekleyerek, heyecanın biraz da bundan kaynaklı olduğunu vurguladı.

Fenerbahçe ekibinin de Teknik Direktör arayışında olduğu dönemde, yabancı teknik direktörü olumlu karşılamayan Şanlı, kulüp kültürünün bilinmesi gerektiğini vurguladı.

Yerli olarak motive etmenin daha makul olabileceğini belirten efsane futbolcu, Abdullah Avcı’nın ise bu ülkede neler yaptığını herkesin bildiğini söyledi. Büyük camiaları yönetmenin ise kolay olmadığına değinerek, uzun yıllara yayılan planlamanın yapılması gerektiğine de dikkat çekti.