Transferde Hızlanan Galatasaray’da Sol Kanat Takviyesi

Fatih Terim önderliğinde yeni sezon çalışmaları devam eden Galatasaray, transfer ataklarına devam ediyor. Son olarak Alpaslan Öztürk, Sacha Boey, Barış Alper Yılmaz, Aytaç Kara, Patrick van Aanholt ve Alexandru Cicaldau gibi isimleri renklerine bağlayan Sarı Kırmızılı ekip; eksik gördüğü mevkilere girişim sağlamaktan geri durmuyor.

Transferde hızını kaybetmek istemeyen Burak Elmas ve ekibi, yeni sezon için iddialı bir takım kurmak istiyor. Şu an için sol kanat mevkisi için atakta bulunmayı düşünen Aslan, sol kanadı güçlendirmek istiyor.

Ryan Babel ve Jimmy Durmaz’ı kadroda düşünmeyen ve veda etmeye hazırlanan Sarı Kırmızılılar, takıma direkt katkı sağlayacak bir isimleri radarına alıyor. Sol kanat mevkisi için bu yolla radarına 3 ismi alan Galatasaray, transfer ataklarını en kısa zamanda yapmayı planlıyor.

İlk Olarak Marco Pjaca Listeye Girdi

Kadrosuna ilk olarak yıldız bir ismi düşünen Galatasaray, listesinin tepesine Marco Pjaca’yı aldı. Terim’in Juventus’ta forma giyen oyuncu için istekli olduğu bilinirken 26 yaşındaki oyuncunun 2023 yılına kadar kulübüyle sözleşmesi olduğu kaydedildi.

Galatasaray Hırvat futbolcu için tüm şartları zorlayacağı düşünülürken oyuncunun güncel piyasa değerinin 4 milyon Euro olduğu biliniyor. Hırvat oyuncu hücumun her bölgesinde forma giyebilmesiyle dikkat çekerken Terim’in oyuncu için tüm şartları zorlamaya hazır olduğu öğrenildi. 

Radardaki Diğer İki İsim; Ramadan Sophi ve Amr Warda

24 yaşındaki genç oyuncu Ramadan Sophi, sol kanat haricinde orta saha ve sağ kanatta formasını terletebilmesiyle biliniyor. Geçtiğimiz sezon Pyramids FC kulübünde formasını terleten Mısırlı yıldız için Galatasaray’ın istekli olduğu bilinirken temas kurmakta vakit kaybetmediği de iddia edildi. Oyuncunun son durumlarını takip eden Sarı Kırmızılı ekibin kulübe teklif yaptığı öne sürüldü.

Diğer taraftan yıldız isim Amr Warda, Galatasaray’ın sol kanat listesinde yer alan bir diğer oyuncu. Yunan ligi ekiplerinden PAOK’ta formasını terleten oyuncunun kulübüyle sözleşmesinin 2022 yılına kadar olduğu bilinirken Galatasaray’ın kiralama formülü üzerinde duracağı biliniyor. Yine Fatih Terim’in istekli olduğu oyuncunun, sol kanat mevkisine renk katacağı düşünülürken transfer temasının yakın bir zamanda kurulacağı iddia ediliyor.