Transfer Dönemi Bitti İşte Futbolcuların Son Durumu


Avrupa’dan sonra Türkiye’de de transfer dönemi sona erdi. 8 Eylül 2021 Çarşamba günü sona eren transfer döneminin ardından Cristiano Ronaldo ve Lionel Messi gibi yıldız isimler de boşta kaldı. Türk futbol kulüplerinde de transfer dönemi son derece hareketli geçti.


Fenerbahçe totalde 9 futbolcu ile masaya otururken Kara Kartal tam 12 başarılı sporcuyu renklerine bağladı. Sarı Lacivertli ekip ile yollarını ayıran Diego Perotti de uygun bir takım bulamadığı gerekçesi ile bonservisi elinde kalan oyunculardan oldu. Transfer döneminin 8 Eylül’de sona ermesinin ardından boşta kalan yıldız isimlere dair detaylara göz atın.


Transfer Döneminde Yıldız İsimlerle Masaya Oturuldu


Türkiye, 2021 – 2022 sezonu transfer ve tescil dönemini 8 Eylül 2021 itibari ile geride bıraktı. Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş başta olmak üzere tüm takımlar yeşil sahada kuvvetli bir ilk 11 için ince eleyip sık dokudu.


Bazı deneyimli futbolcular için birden çok takım aday olurken, bazı oyuncular kendilerine uygun takım bulamadıkları gerekçesi ile boşta kaldı. Kara Kartal, yaptığı son dakika transferleri ile Avrupa’da dahi hayranlık uyandırdı.


Avrupa ve Türkiye’de Boşta Kalan Futbolcular


Sarı Lacivertli ekipten Diego Perotti, boşta kalan oyuncular arasında yer aldı.


28 yaşındaki Serge Aurier, Tottenham ile yollarını ayırdıktan sonra aradığını bulamadı. Başarılı sağ bek bir ara Kanarya ile anılmıştı.
Nicolas N’Koulou’ya Türk takımlarından ilgi olsa da 31 yaşındaki deneyimli sporcu hiçbir kulüp ile masaya oturamadı. Savunma oyuncusunun güncel piyasa değeri yaklaşık olarak 5 milyon Euro.


Hem Fenerbahçe’de hem de Galatasaray’da oynayan Garry Rodrigues de bonservisini elinde bulunduran futbolculardan. 30 yaşındaki yetenek, en son Al Ittihad’da forma giymişti. Güncel piyasa değeri 5 milyon Euro.

David Luiz, Kara Kartal ve Adana Demirspor ile anılsa da kendisine uygun ekibi bir türlü bulamadı. 34 yaşındaki deneyimli sporcu, Arsenal’de oynamıştı.


Bir diğer serbest futbolcu ise Clement Grenier oldu. 30 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu hiçbir takım ile anlaşamadı.
Fernando Lucas Martins de takım bulamayan sporculardan oldu.