Trabzonspor’un Uğurcan Çakır Pazarlığı

Bu sezonun tartışmasız şampiyonu olan Trabzonspor, gelecek sezona da iddialı başlayacak ancak bazı oyuncularından vazgeçmek zorunda kalıyor. Bu zorunluluklar arasında bordo mavilileri en çok üzen ise muhtemelen takımın file bekçisi Uğurcan Çakır olacak. Genç milli kaleci için İngiltere Premier Lig’e yükselen Fulham’ın devreye girdiği biliniyor. Bordo mavili takımın kalecisi Uğurcan da bu transfer için oldukça istekli bu sebepten dolayı Trabzonspor mecburen satış işlemini gerçekleştirecek gibi duruyor.

Uğurcan Çakır İçin Pazarlık

Spor Toto Süper Lig‘in son şampiyonu Trabzonspor’da Uğurcan Çakır’ın geleceği merak konusu olmuştu ve olmaya da hala devam ediyor. Milli kaleci için son olarak İngiltere Premier Lig’e yükselen Fulham devreye girmişti. İngiliz ekibi Trabzonspor’a Uğurcan için 17 milyon Euro’luk teklifte bulunmuştu. Ancak Trabzonspor bu teklifi az bulmuştu.

Uğurcan Çakır için geçtiğimiz günlerde 18,5 milyon Euro’luk teklifle Trabzonspor’un kapısını yeniden çalan Fulham, bordo mavililerin 20 milyon Euro ve sonraki satıştan yüzde 20 pay talebine karşılık düşünme payı istemişti.

Ancak Fulham özellikle yüzde 20’lık pay meselesine çok sıcak bakmadığını belli etti. Bunun üzerine milli kaleci Uğurcan devreye girerek bordo mavili ekipten pay meselesini şartlardan kaldırması için ricada bulundu. Uğurcan Çakır‘ın kariyer hedefi sebebiyle transferini istemesi de ve pay meselesinden vazgeçmesini istemesi bordo mavililerin inadından vazgeçmesine sebep oldu. Son teklifin ve son pazarlık sonucunun ne olacağını zaman içerisinde göreceğiz. Ancak Uğurcan Çakır’ın yuvadan uçacağına nerdeyse kesin gözüyle bakılabilir.

Trabzonspor’un şampiyonluk macerasında kesinlikle en büyük paylardan birisine sahip olan file bekçisi Uğurcan Çakır’ın takımdan ayrılacağı bilgisi, Trabzonsporlu taraftarları çok üzmüştü. Bu sezon bordo mavili forma ile 39 maça çıkan Çakır, kalesinde sadece 37 gol gördü. Toplamda da 13 maçta kalesine rakip gollerinin girmesine müsaade etmeyen kaleci, gerçekten Türkiye’nin en iyi kalecilerinden birisi olarak akıllarda kalacak gibi görünüyor.

Sponsorluk İçin Nikah Tazelendi

Vestel, Spor Toto Süper Lig’in 2021-2022 şampiyonu Trabzonspor’la olan sözleşmesini 3 yıl daha uzattı. 2019 yılında bordo mavililerin 3 yıllığına forma ana sponsoru olan Vestel, 100 milyon TL’yi aşan bir bedel karşılığında bu iş birliğini daha da geliştirdi. Şampiyon Trabzonspor için resmi ürünler çıkartacak olan Vestel, Şenol Güneş Spor Kompleksi’ndeki tribünlerden birine de adını verecek.

3 sezon boyunca Vestel Tribünü olarak adlandırılacak tribünde maç günleri için sürpriz etkinlikler de planlanacak. Yarım asırlık tarihi boyunca ülkemizi pek çok defa gururlandıran, ülkemizde futbolun paradigmasını değiştirmiş Trabzonspor’la iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirten Vestel Genel Müdürü Ergün Güler, Trabzonspor’un ve Trabzonsporluların en mutlu günlerinde yanlarında olmanın gururunu yaşadığını söyledi. Geçen sene şampiyonluk kupasına uzanan Trabzonspor’un formasında Vestel yazmasının mutluluğunun tarif edilemeyeceğini söyleyen Ergün Güler, gelecek sezonda da Karadeniz ekibinin başarısını devam ettireceğini düşündüğünü söyledi.