Trabzonspor’un Hocası Abdullah Avcı Rekor Kırdı

Trabzonspor transfer ataklarının yanı sıra Süper Lig’deki başarılı açılışı ile de gündemden düşmüyor. İlk 3 haftadan da zaferle dönen Bordo Mavililer, böylelikle 3’te 3 yapmış ve şampiyonluk iddialarını güçlendirmişlerdi.


Bu noktada teknik direktör Abdullah Avcı’nın başarısı da göz ardı edilemezken bir rekor kırdığı ortaya çıktı. Teknik hoca toplamda 2.11 puan ortalaması ile Trabzonspor’un en iyi açılışını yapmış oldu. Özellikle geçtiğimiz sezon yaptığı kötü başlangıç ile akıllara kazınan Trabzonspor, bu süreçten sonra Kasım ayında Avcı ile yolları birleştirme kararı almıştı.


Kasım 2020’den bu yana 300 günü aşkın bir süre boyunca takımın başında olan Avcı, yakaladığı bu ivmeyi rekor bir şekilde tarihe kazımış oldu.

Toplam 32 Kez Mücadele Vermiş,

Avcı dönemi ile yükselişe geçmiş olan Trabzonspor, teknik hoca ile geçtiğimiz sezon toplam 32 Süper Lig maçında omuz omuza yer almış ve bu maçlardan da toplam 18 galibiyet elde etmişti. Bununla birlikte 11 beraberliği de bulunan Avcı’nın, 3 mağlubiyeti de söz konusu…


Türkiye Kupası ve Süper Kupa’yı da alarak tarihe geçen teknik direktör Abdullah Avcı, ayrıca Süper Lig tarihinde Trabzonspor’a en yüksek galibiyet yüzdesini getirmiş olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. % 68 oranıyla galibiyet yüzdesine şekil veren teknik hocanın puan ortalamasının ise 2.1 gibi yüksek bir rakam olması takdir topladı.

Avcı Sayesinde 17 Yıl Sonra Bir İlk Geldi!

Teknik hoca ile Bordo Mavililerin Süper Lig’in yeni sezonundaki başarılı başlangıcı takdir topladı. Toplamda 3 karşılaşmaya çıkan Trabzonspor ekibi, tüm karşılaşmalarında da galibiyet elde ederek toplam 9 puan ile Süper Lig’in 4. Haftasına giriş yaptı.


Bununla birlikte +6 averaj ile de sıralamada zirveyi oynayan Trabzonspor ekibi, böylelikle 17 yıl sonra bir ilke de imza atmış oldular. En son 17 sene önce imza atılan bu başarılı Süper Lig başlangıcı, Trabzonspor ekibine ve Abdullah Avcı’ya şampiyonluk iddiasında umut olurken bu başarının da devamının geleceği düşüncesi futbolseverlerde şimdiden hakim olmaya başladı. Başarılı teknik hocanın bu sezon mutlak şampiyonluk beklediği biliniyor.